דב קלמנוביץ'
דב קלמנוביץ' צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

המשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' אומר לערוץ 7 כי עיריית ירושלים לא תיכנע לאיומי ראשי כנסיית הקבר, ותתעקש על תשלום חובות הארנונה של הכנסייה.

"לכנסיות האלה יש שטחים בסדר גודל מטורף בעיר הזאת והם מתנהגים כאקס-טריטוריאלים בלי ריבונות ישראלית. הם לא משלמים ארנונה על נכסים מניבים ועסקיים, ואני לא מדבר על אולמות התפילה, זה ודאי שהם צריכים להיות פטורים כמו שהמוסלמים פטורים וגם היהודים פטורים, אני מדבר על נכסים מניבים ועסקיים שיש להם".

לדבריו האפליה זועקת לשמיים, "דוגמא בולטת לכך היא מלון נוטרדאם שנמצא בסמוך לעיריית ירושלים בכיכר צה"ל, מולו נמצא מלון ממילא. מלון ממילא משלם ארנונה לכל דבר ועניין, נוטרדאם פטור, מלון ממילא משלם מס הכנסה כגוף עסקי, נוטרדאם פטור. האיפה והאיפה הזאת לא יכולה להיות במדינה ריבונית ובטח לא בעיר ירושלים.

''לא יכול להיות שתושב אחד ישלם מיסים ותושב שני יהיה פטור ממיסים. ואני מדבר על הנכסים המניבים שלהם ויש להם המון המון המון נכסים מניבים עסקיים כמו מלונות, דירות השכרה של מקרקעין וכל הדברים האלה פטורים ממס, ואני גם רוצה לקרוא כרואה חשבון לשר האוצר ולראש רשות המיסים, תתחילו לגבות מהם מיסים, לא רק ארנונה, גם מיסים ככל דבר ועניין. למה שאני אשלם והם יהיו פטורים".

קלמנוביץ' לא מתרגש מאיומי הנוצרים, ''הרי הם דופקים את עצמם כשהם סוגרים את כנסיית הקבר. הם רוצים לעורר מהומה והם בכוונה בחרו את המקום אף אחד לא מחייב את כנסיית הקבר במיסים, הם בכוונה בחרו את המקום הזה כדי לעורר מהומה בכל העולם.

"המאבק שלהם לא יעמוד בבג"ץ, יבוא בעל בית מלון ויגיד 'אותי מחייבים במס הכנסה ואת נוטרדאם פוטרים', זה לא יעמוד בבג"ץ והם בכוונה סגרו את כנסיית הקבר ולא פנו לבית משפט כי הם יודעים שבבית משפט הם יפסידו, הם פנו לצד התעמולתי, להכניס את כולם ללחץ כי הם ידעו שבית המשפט לא ייתן להם סעד, אבל אנחנו לא בלחץ כולנו רגועים".