המחווה של תנועת אריאל לחתן פרס ישראל

אלפי החניכים שהשתתפו במסע פסח למדו על קורות חייו ועל פועלו של נתן שרנסקי. "תודה על הכבוד שבחרתם לחלוק לי''.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ח

המחווה של תנועת אריאל לחתן פרס ישראל-ערוץ 7
מסע פסח בתנועת אריאל
צילום: דוברות

אלפי חניכים מתנועת אריאל, בנים ובנות, יצאו היום (ראשון) למסע לפסח שהתקיים בסימן "חירות".

במהלך המסע שהתקיים ביער בן שמן, למדו החניכים על חתן פרס ישראל נתן שרנסקי, אסיר ציון, שעודד יהודים לעלות לארץ ישראל ועבר בכך על החוק הסובייטי שאסר פעילות ציונית.

שרנסקי, יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית, נרגש לשמוע על המחווה של תנועת אריאל ומסר ''תודה על הכבוד שבחרתם לחלוק לי. עוד מעט נשב כולנו בשולחן סדר הפסח ונזכיר לעצמנו את הנס שקרה לפני 3,500 שנה כאשר יצאנו ממצרים כעם יהודי וקיבלנו חופש וזהות.

"חשוב לזכור שגם כיום אנו חיים בתוך נס של הקמת מדינת ישראל ונס של ניצחון על דיקטטורות הכי חזקות ועליה של מיליונים, עדיין בדורנו העם היהודי יוצא במאות אלפים לחרות ולמדינת ישראל''.

שרנסקי הדגיש, ''יש בכוחנו לדאוג לחופש שלנו ושל העם כולו בזכות השורשים, הזיכרון והסולידריות של עם ישראל כולו. מכאן אני שולח אליכם ברכת חג שמח''.

מזכ"ל תנועת אריאל דביר עמיאור אמר כי "בפתחו של חג הפסח חג החרות, עסקנו עם חניכינו במשמעות של חיות אמיתית מתוך חופש - 'אין לך בן חורין אלא מי שיושב ועוסק בתורה''.

עמיאור הסביר את הבחירה בשרנסקי כדמות ללמוד עליה. ''נתן שרנסקי התעקש לשמור את הנאמנות שלו לעם ישראל, לארץ ישראל ולתורת ישראל גם בין כותלי הכלא מתוך חירות הרוח ולכן בחרנו בו כדמות למודל כלל ישראלי חירותי - תנועת אריאל היא תנועה תורנית-ציונית וזה המודל אליו היא מחנכת".