מירי רגב
מירי רגבPhoto by Marc Israel Sellem/POOL

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה היום (שני) במליאת הכנסת לפרשת המסרונים ואמרה כי מדובר במצב חמור.

"הפרשה החמורה מאתמול, היא בעיני פרשת קו 300 של מערכת אכיפת החוק בישראל. החברה הישראלית התעוררה הבוקר ליום עצוב ומסוכן לדמוקרטיה הישראלית. כל מי שחרד למעמדה של מערכת אכיפת החוק בישראל, צריך להפעיל את מלוא סמכותו היום, בלי הנחות", אמרה רגב.

היא קראה ליועץ המשפטי לממשלה להנחות על חקירה פלילית נגד השופטת ונציג הרשות לניירות ערך. "יש לעצור אותם ולקחת מהם את הטלפונים לבדיקה דקדקנית, כפי שראינו, מערכת אכיפת החוק יודעת לעשות זאת היטב. ההתכתבות הזו מעידה, שזו לא ההתכתבות הראשונה שלהם, כפי שכתב החוקר הם כבר שוחחו על מתווה, כאילו אין ראיות, אין הליך משפטי, אין סנגוריה, רק הוא והשופטת מסכמים מראש על גזר הדין. זה הליך הוגן? זה בית משפט?".

רגב הוסיפה שמדובר במשבר אמון חמור בין האזרחים ומערכת המשפט. "שרת המשפטים ונשיאת בית המשפט העליון לא יכולות הבוקר להסתפק בבדיקה של נציב תלונות השופטים. זה מגוחך, לא תואם בעליל את חומרת האירוע ואבוי לנו אם נוסיף חטא על פשע ומערכת המשפט תטייח את האירוע החמור הזה, שמטיל צל כבד על כל המערכת המשפטית כולה".

"אין למערכת המשפט ולתביעה הכללית בכל חברה זכות קיום, אלא באמון שאנחנו האזרחים נותנים לה. האמון הזה דורש היום שיקום מן היסוד. כבר לא מדובר בעננה כבדה שמוטלת על כל החקירות הללו, העננה הזו כבר מורידה מבול מסוכן על החברה כולה", סיכמה השרה רגב.