השר דרעי בעמיחי
השר דרעי בעמיחי צילום: מירי צחי

השר אריה דרעי ביקר היום (שלישי) בישוב עמיחי ההולך ומוקם בימים אלו בבנימין עבור מפוני הישוב עמונה, לאחר שבמקום כבר החלה כבר הצבת הקראווילות.

השר דרעי שמשרדו סייע בהקמת היישוב, יחד עם יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני, ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה, מנכ''ל מועצת יש''ע שילה אדלר, רב היישוב עמונה הרב יאיר פרנק, נציג התושבים אביחי בוארון, עובדי המועצה האזורית מטה בנימין ומשפחות מפוני עמונה סיירו באחד הבתים, אליהם ייכנסו בקרוב מפוני היישוב עמונה.

רואה פתח את הביקור ואמר: "בהזדמנות מרגשת זו אני רוצה להודות לשר אריה דרעי על הסיוע לאורך הדרך הארוכה שעברנו מאז פינוי עמונה ועד העליה לקרקע בימים אלו. המועצה עמלה רבות כדי שתושבי עמונה יוכלו שוב לבנות את ביתם, והנה אנחנו כאן היום, למעלה משנה אחרי הפינוי רואים איך נבנה יישוב חדש בישראל ע"י ממשלת ישראל! אנו מקווים שאת ליל הסדר הקרוב יוכלו תושבי עמונה לחגוג בביתם החדש, תודה לך!".

השר דרעי בירך את השותפים להקמה "יישר כח לעובדי משרד הפנים. עם כל הבעיות שהיו הם נרתמו למשימה וכדו' את הכל כדי לתת פתרונות. הם ראו בזה שליחות גדולה וביצעו את הדבר. מועצת בנימין עשו גם הם עבודת קודש, ועבדו בצורה בלתי תיאמן ומגיעין להם כל הכבוד. התושבים הם הכי חשובים, הם עברו את הסבל ואת החודשים הארוכים של הציפייה. יש להם זכות גדולה וזיכיתם גם את בית המשפט העליון שיקים יישוב. בעזרת ה' נעשה הכל כדי שזה יקרה בהקדם".

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני בירך על התקדמות העבודות, "בזמן המגילה, עם ישראל התאהב בגלות. הם הבינו שאפשר לעשות מה שרוצים - גם ללמוד תורה וגם לעשות משתה. אנחנו בדור של גאולה שחוזר להקים וליישב את ארץ ישראל, ההירתמות של השר אריה דרעי למהלך היא חשובה, ולראות היישוב הולך ופורח מרחיבה את הלב".

הרב יאיר פרנק, רב היישוב עמונה, שבביתו ההולך ונבנה נערך הביקור אמר, "הבניין של עמונה היה בניין של רוח ובניין של חומר. אנחנו מודים לשר על בניין החומר ומבקשים ממנו להיות לעזר גם בבניין הרוח במוסדות החינוך ביישוב".

השר דרעי, יחד עם ראשי מועצת יש''ע וצוות המשרד הרימו כוס יין מהכרם שבעמונה ולאחר מכן ישבו לשיחת עבודה קצרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו