שחקני תיכון חמ"ד הימלפרב. זה יגמר עם אליפות?
שחקני תיכון חמ"ד הימלפרב. זה יגמר עם אליפות? צילום: רועי שרוני

מירושלים תצא האלופה? לראשונה בהיסטוריה, ביום שלישי הבא, תוכרז אחת מבין תיכון חמ"ד הימלפרב ירושלים וישיבת חמ"ד בנ"ע שדה יעקב כאלופת הכדורסל הראשונה של החמ"ד.

עד כמה ההישג של השתיים גדול תעיד הדרך שעשו עד למשחק הגמר. שתיהן רוצות את האליפות, רק אחת תזכה בו אך מה שבטוח - שתיהן זכו בלעשות היסטוריה.

מה עבר על תיכון חמ"ד הימלפרב ירושלים בדרך אל משחק הגמר?

כאמור וכזכור, ההרשמה הגדולה והביקוש האדיר אל ליגת הכדורסל של החמ"ד הביאו אותה לחלק את 30 הנבחרות הנרשמות על פי חלוקה לאזורים גיאוגרפיים. במחוז ירושלים הביקוש היה כל כך גדול שבחמ"ד פתחו שני בתים בעלי ארבע קבוצות כל אחד ובסך הכל שמונה קבוצות.

מי שנמנו על בית מספר 2 בירושלים אלו תלמידי תיכון חמ"ד הימלפרב ששיחקו בשלב הראשון נגד ישיבת חמ"ד נועם ציון ירושלים, ישיבת חמ"ד בנ"ע מטה בנימין בית אל ותיכון חמ"ד אמי"ת איתן מעלה אדומים.

במחזור הראשון שוחקו 3 משחקים, כשתיכון חמ"ד הימלפרב התייצבו בקלות בראשות הבית כשניצחו בפער גדול את יריבותיהן. עד כמה הפער היה גדול? במשחק הראשון ששיחקו, מול ישיבת חמ"ד בנ"ע מטה בנימין הביסו הירושלמים בתוצאה 73:25. עד כדי כך גדול.

גם במשחק השני ששיחקו באותו היום הביסו הירושלמים מתיכון חמ"ד הימלפרב את חבריהם העירוניים מישיבת חמ"ד נועם ציון שבעיר בתוצאה 25:48 והציגו לפרקים התקפה מוחצת ביותר והגנת ברזל. במשחק השלישי מול תיכון חמ"ד אמי"ת איתן מעלה אדומים שוב לא התקשו שחקני הימלפרב ובכך עברו את השלב הראשון בצורה מושלמת עם 3 ניצחונות ואפס הפסדים.

בגמר האיזורי פגשו הירושלמים את הקבוצה החזקה מהבית המקביל, הישיבה התיכונית חמ"ד שעלבים. תלמידי הישיבה משעלבים העפילו לראשות הבית והגיעו עד לגמר האיזורי לאחר שניצחו במשחק המכריע בסיבוב הראשון את ישיבת חמ"ד בנ"ע לפיד מודיעין ניצחון דחוק בתוצאה 34:29 ובכך למעשה החזיקו במאזן מושלם בדומה ליריבה מתיכון הימלפרב עם שלושה ניצחונות ואפס הפסדים.

אחרי שגם עברו את החבר'ה משעלבים, עם עוד משחק הגנה משובח פגשו הירושלמים את תיכון חמ"ד אמי"ת המר רחובות בחצי הגמר הארצי וניצחו גם אותם, כשגברו עליהם בתוצאה 43:60 והעפילו בכך אל שלב הגמר הגדול של אליפות החמ"ד הראשונה בכדורסל. זה ייגמר עם אליפות?