שלום דובער והחובש הבכיר ישראל כץ
שלום דובער והחובש הבכיר ישראל כץ צילום: דוברות מד"א

בין כל הילדים שהתחפשו השבוע לגיבורי-על, צבי נינג'ה, נסיכות ועוד, היה ניתן לראות גם ילדים מחופשים לחובשים ופאראמדיקים של מגן דוד אדום.

בין שלל הילדים המחופשים היה גם שלום דובער יונה, ילד בן 12 מערד שלפני כשנתיים לקה בדום לב וחייו ניצלו בזכות הטיפול המהיר והמקצועי של פאראמדיק מד"א אלישיב אמיתי וחובש בכיר במד"א ישראל כץ.

השנה התרגשו במיוחד צוותי מד"א בערד, כששלום דובער התחפש למי שהציל אותו: פאראמדיק במגן דוד אדום.

קרן, אמו של שלום, סיפרה "כבר מתחילת חודש אדר הוא מחכה להתחפש לפאראמדיק מד"א והיום הוא כל-כך התרגש, הבאנו אותו לניידת טיפול נמרץ שבה הוא פונה, העלנו חוויות ודיברנו על האירוע, אבל ברוך ה' היום הכל מאחורינו ושלום בא לבקר את הצוות שהציל את חייו, להודות להם ולהרגיש קצת איך מצילים חיים.

''אני מודה לאלישיב וישראל היקרים על הטיפול המסור והצלת החיים של בננו היקר שלום. הם שליחים של בורא עולם ועושים עבודת קודש שאין שניה לה", הוסיפה האם הנרגשת.

אלי בין, מנכ"ל מד"א, אמר כי "לא תמיד החובשים והפארמדיקים שמעניקים טיפול ראשוני מציל חיים יודעים מה סוף הסיפור והאם מי שטיפלו בו התאושש לחלוטין. במקרה הזה קיבלו החובשים והפאראמדיקים הפתעה מילד מתוק שרואה בהם מודל לחיקוי.

''זה הסיפור של פעילות כוחות מד"א - מהירות ומקצועיות יוצאת דופן, לצד קשר עמוק בין מטפל למטופל שייחקק בלבם לעד. אני מאחל לשלום ולמשפחתו בריאות וחג פורים שמח לכל בית ישראל", אמר בין.