עבאס
עבאס צילום: הדס פרוש. פלאש 90

נביל שעת', יועצו המדיני של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, אומר כי קבלת "עסקת המאה", יוזמת השלום האמריקנית להסדר ישראלי - פלסטיני, הינה בבחינת "בגידה בבעיה הפלסטינית".

בפגישה עם נציגי הקהילה הפלסטינית במצרים אמר שעת' שהפלסטינים לא יסכימו לקבל את ההגמוניה האמריקנית, וכי הפלסטינים הם עם שלו ריבונות ומספרם גדל ממיליון וחצי בשנת 1948 ל-13 מיליון בשנת 2018.

שעת' חזר והדגיש את התנגדותו להקמת מדינה פלסטינית מחוץ ל"אדמה הלאומית". לדבריו, "לא למדינה בעזה ולא למדינה ללא עזה, ולא למדינה ללא העיר אל-קודס כעיר הבירה של המדינה הפלסטינית, ולא לעיר בירה בעיר אל-קודס אלא העיר אל-קודס היא עיר הבירה".

בנאומו לא מכבר בפני מועצת הביטחון של האו"ם, הציג אבו מאזן מתווה לפתרון הסכסוך, שבמוקדו הכרה בינלאומית במדינה פלסטין כחברה מן המניין באו"ם וקביעת מסגרת בינלאומית לניהול המו"מ על סוגיות הסדר הקבע.

כמו כן, העלה אבו מאזן דרישות נוספות ובהן: יישום תוכנית השלום הערבית במלואה, יישום כל החלטות האו"ם הרלוונטיות, דבקות בעקרון פתרון שתי המדינות והתנגדות לפתרונות החלקיים ומדינה בעלת גבולות זמניים, ירושלים המזרחית תהיה בירת פלסטין, הצבת כוח בינלאומי לשמירה על ביטחון שתי המדינות ופתרון בעיית הפליטים על בסיס החלטה 194 של האו"ם (שיבה + פיצויים).

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו