הצצה: אמצעי הלחימה למלחמה הבאה

בזרוע היבשה חושפים היום (רביעי) אמצעי לחימה מפותחים שעומדים להיכנס לשימוש חטיבות החי"ר.

בין היתר מציגים את מערכת איסוף חכמה - "הדק חכם", אשר תפעיל אש חיה על פי המידע שתאסוף, ו"כוונת הפגיון" שתיכנס לשימוש חטיבת גבעתי כבר החודש, ותדע להינעל על המטרה ולדייק את הפגיעה בה.

בזרוע היבשה מציגים גם את "האיתן" - נגמ"ש מתקדם לניוד כוחות ותמרון בעומק האויב, שישמש את חטיבת הנחל, ואת הרחפן הגדול למ"פ, שיאפשר זמן שהייה ארוך יותר באוויר וטווחי טיסה נרחבים יותר. בכך הוא ייעל את איסוף המידע בשטח.

כמו כן, עתידים להיכנס לשימוש מבצעי גם כלים נוספים: החל מה"שפרירית" - כלי טיס בלתי מאויש (כטב"ם) המאפשר שינוע אספקה לוגיסטית במשקל של 500 ק"ג ל-50 ק"מ ותא ייעודי לפינוי פצועים וניטור רפואי, דרך "יסעורון ירוק", מסוק ללא טיס (מסל"ט) שיישא מטען של עד 80 ק"ג בגבהים נמוכים, ועד ה"צור", רחפן טקטי רב משימתי, עם תצפית איכותית ביום ובלילה, משך טיסה של שעה לפחות וגמישות הפעלה במתארי קרב שונים.

"במלחמה הבאה התמרון ייצא מהר יותר רחב יותר ומוקדם יותר", צוטט באתר צה''ל מפקד זרוע היבשה, אלוף רובי ברק, "כבר עכשיו אנחנו מאומנים, מוכנים, ונכונים למשימה הזו. יחד עם זאת, בכל שלב אנחנו בודקים את המענה שלנו אל מול האויב המשתנה מול עינינו, ואל מול האתגרים המבצעיים שיש.

''אנחנו עושים את זה בתפיסות שלמות ובאימונים שלמים, תוך כדי התייעלות ארגונית שכוללת בתוכה גם את מיזוג זרוע היבשה ואגף הטכנולוגיה הלוגיסטיקה", מדגיש הקצין הבכיר.