אשתי פתחה את החלון וראתה מחבל דוקר

ישי לוי ירה במחבל שהגיע לבצע פיגוע ברעננה ומנע בגופו טבח נורא. היום הוא סובל מפוסט טראומה ושקע בחובות. חבריו התגייסו לסייע לו

בני טוקר , ג' באייר תשע"ח

אשתי פתחה את החלון וראתה מחבל דוקר-ערוץ 7
לוי וילדיו במעמד קבלת ציון לשבח מהמשטרה
צילום: משפחת לוי

ישי לוי, תושב רעננה, אב לשישה ילדים, שבלם בגופו פיגוע טרור לפני כשנתיים וחצי, מתמודד לבדו עם התדרדרות חמורה במצבו הגופני והנפשי.

חבריו התגייסו לסייע לחברם בעזרת פרוייקט גיוס המונים. רגע לפני שהוא ומשפחתו שנקלעו לחובות כבדים נזרקים מהבית הוא מבקש עזרה.

לערוץ 7 מספר ישי על השבת הנוראית לפני כשנתיים וחצי, "בזמן סעודה שלישית הילדים ביקשו לרדת לגינה, הם ירדו ואז שמענו צרחות. אשתי פתחה את החלון וראתה מחבל דוקר אנשים ואמרה לי לרדת להציל את הילדים.

''ירדתי לשם והיה בלאגן גדול, ראיתי שניים צועקים מכאבים מלאים בדם... הייתי בטוח שאיבדתי את הילדים שלי, אני פתאום קולט את המחבל רץ לכיוון בית הכנסת ולמרות שהיה מרחק של שלושים מטר הוצאתי את האקדח, כיוונתי ויריתי. המחבל במהלך המרדף קיבל שלוש יריות. אם הוא היה מצליח לבצע את זממו היה שם טבח, היו הרבה ילדים בגן וגם מתפללים בבית הכנסת והיו לו אמצעים רבים".

יותר מאוחר התברר שילדיו של לוי ניצלו אבל חייו נעצרו מאותו ארוע, "הייתי בטוח שהלכו לי הילדים אבל הם התחבאו מתחת לשיח ומגלשה ולאחר מכן ברחו לבית. אבל אני נפצעתי קשה מאוד, שלושה ימים אחרי הפיגוע קרסתי וחמישה חודשים לא יכולתי לדבר כתוצאה מפוסט טראומה.

"איבדתי גם את הראייה בעין שמאל והיום נלחמים להציל לי את עין ימין. העסק שלי בגינון קרס, לא יכולתי לעבוד ואשתי והילדים חיים בהישרדות. יש לנו הרבה חובות ורוצים לזרוק את כולנו מהבית. חברים טובים החליטו לעזור לנו לגייס בקמפיין המונים 620 אלף ש"ח לכיסוי החובות ויש לי 13 יום להשיג את הסכום או להיות מחוץ לבית.

''אני איש אמונה ואני מאמין שיהיה טוב אבל אני פונה לעם ישראל ולכל מי ששומע ואני אומר שכל החטא שלי היה שהלכתי להציל יהודים ואני לא מצטער על זה, גם אם זה היה קורה עוד פעם הייתי מסייע להם. אז מי שיכול לעזור שיכתוב בגוגל 'מצילים את ישי לוי הגיבור שננטש'. אני רוצה לחזור לשגרה, תעזרו לי בבקשה".