יהודים מנותקים מהאמת? התשובה היהודית

בעל טור יהודי רב השפעה השיב מלחמה לעיתונאי פולני שטען כי היהודים "בוחרים את האמת לפי מה שרווחי עבורם".

גיא כהן , י"ג באדר תשע"ח

חתן פרס נובל, דניאל שכטמן
חתן פרס נובל, דניאל שכטמן
פלאש 90

בעל טור יהודי רב השפעה השיב לראיון שערכה רשת הטלוויזיה הפולנית הממלכתית TVP עם הכומר הנריק ז'יילינסקי, עורך שבועון נוצרי קתולי, שטען כי היהודים "בוחרים את האמת לפי מה שרווחי עבורם".

בראיון אמר ז'יילינסקי כי "ליהודים יש מערכת ערכים שונה לחלוטין, ומושג אחר לגבי האמת. עבורנו, האמת מתאימה לעובדות. עבור היהודי, האמת מתאימה עבור מה שהוא רואה כרווחי ומועיל".

דיוויד גולדמן, בעל הטור רב ההשפעה "ספנגלר" המתפרסם ב-Asia Times, כתב כי ז'יילינסקי כועס משום שכמה מנהיגים יהודיים החליטו "לעשות עניין" מחלקם של הפולנים בשואה, והוסיף כי ז'יילינסקי – ולא היהודים – הוא זה שמנותק מהעובדות.

"אחד האינדיקטורים ליחס של היהודים לעובדות הוא תרומתם בתחומים שבהם הכי קשה לחלוק על האמת – המדע", הסביר גולדמן. לפי ויקיפדיה, ציין, יהודים זכו ב-172 פרסי נובל בתחומי המדע: 35 בפיזיקה, 54 בכימיה, 54 ברפואה ו-29 בכלכלה.

לעומת זאת, 320 נוצרים זכו בפרסי נובל בארבעת התחומים המדעיים. מתוכם, 10 קתולים זכו בפרס בפיזיקה, 10 בכימיה, 16 ברפואה ואחד בכלכלה. "מספרם של היהודים ביחס לקתולים זעיר, כך שהיחס של 4:1 חתני פרס נובל יהודים לעומת קתולים ראוי לציון".

בעל הטור ציין כי בפעם האחרונה שפולני לא-יהודי זכה בפרס נובל במדע, היתה זו מדאם קירי שזכתה בפרס, ב-1911.