ח"כ סויד: להפסיק צילומי חשודים בבתי משפט חזקי

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) את הצעת חוק של סגנית יו״ר הכנסת, ח״כ רויטל סויד (המחנה הציוני), להקמת מרשם אינטרנטי של סרבני וסרבניות גט.

הצעת החוק עברה בתמיכת הרבנות הראשית, משרד הדתות ומשרד המשפטים, והיא רותמת את העידן הטכנולוגי למאבק בתופעה של סרבנות גט.

״חשיפת הפנים המכוערות של סרבני וסרבניות הגט היא עוד צעד במאבק נגד מי שכובל את בן זוגו בשלשלאות של נישואים ריקים מתוכן״, אמרה סויד.

לדבריה, ״מסורבי ומסורבות הגט חיים מאחורי סורגים שיצרו בני זוגם. הדרך למיגור התופעה עדיין ארוכה, אך הצעת החוק שהגשתי מהווה תקווה נוספת עבור עשרות אנשים שחיים בכלא של אדם אחד״.

בתוך כך, שרת המשפטים איילת שקד הודיעה היום במענה לשאילתא של ח"כ סויד, כי בכוונתה לפרסם נוהל חדש שיאסור על צילומי חשודים בבתי משפט.

סויד שאלה את שקד במליאת הכנסת, ״האם לצלם חשודה, סטלה הנדלר, במשך דקות ארוכות כשהיא מגיחה מתאי מעצר ומול כולם אומר לה אחד הצלמים 'מה שלומך ילדה יפה' ו-'הופה על הידיים, אהבתי את הלק', האם זאת זכות הציבור לדעת? זה ביזוי והשפלה. מבקשת שתודיעי שאת יוצאת נגד אמירות מחפיצות וססקסיסטיות״.

כאמור, השרה שקד הודיעה כי ''בכוונתי ובכוונת נשיאת העליון לשנות את הנוהל. הצילומים היו על דעת הדוברות וצריך לשים לזה סוף ולזכור שאדם חף מפשע עד שתוכח אשמתו גם כשהוא במעצר''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו