שיעור התורה האהוב ביותר על המשטרה

מידי ערב מתקבצים נערים מהמאחז עדי עד באזור בנימין ללימוד גמרא משותף בבית הכנסת.

לשיעור מגיעים אורחים קבועים: שוטרים שמפריעים למהלך השיעור, כשהם מבקשים את שמותיהם ומספרי תעודות הזהות של הלומדים.

הדר שריד, תושב עדי עד, מספר כי "השיעור מתקיים אחרי תפילת ערבית, ומחזיק יפה, כשנה בערך. נטו לימוד תורה וחוזרים הביתה". לטענת שריד ''השיעור הזה מפריע לשב"כ. יש כאן חבורה של נערים שהם לא אוהבים שיושבים כל ערב ביחד. וזו בעיה מבחינתם והם מנסים 'להתאכזר' ולהפריע לשיעור הזה בכל דרך, זה הסיפור".

הדר מספר כי פעיל הימין איתיאל זוארץ, שהורחק לפני חודשיים, היה הדמות הדומיננטית בשיעור, עד להרחקתו ולמרות זאת ממשיך השיעור להתקיים, אולם משתתפים רבים בשיעור מקבלים טלפונים מאנשי שב"כ שמאיימים עליהם שלא יעזו להגיע לשיעור, שמא יורחקו גם הם.

"יש עדויות של חברה שהשב"כ התקשר ואיים עליהם. הם באים לבית כנסת, מפריעים באמצע השיעור, מבקשים תעודות זהות מכל לומד, 'מי אתה' ו'מי אתה' ו'מה אתה עושה פה'. יש כאן חבר'ה עם פאות ארוכות – אז בואו נפעל נגד זה. הם רוצים ליצור לעצמם פעילות".

בסרטון שצילם שריד נראים השוטרים כשהם יוצאים מבית הכנסת לאחר ששוב הופיעו בשיעור.

שמואל מידד (זנגי), מנכ"ל ארגון 'חוננו', מסר "פשוט מזעזע איך שוטרים של מדינת ישראל רומסים ערכים יהודיים, כשהם נכנסים גלויי ראש לבית מדרש, מפריעים לשיעור תורה שלא לצורך וכשמעירים להם באופן ענייני הם עונים בשפה ירודה ובאופן שמבזה את המדים שהם לובשים. אחר כך אין פלא שאין כוחות ומשאבים לטפל באויב שהוא באמת אויב".

ערוץ 7 פנה אל המשטרה כדי לקבל את תגובתה, וזו תפורסם כשתתקבל

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו