התשובה הישראלית לאו"ם

תערוכה המוכיחה את הרצף היהודי ההיסטורי בירושלים תיפתח באו"ם בעקבות החלטת העצרת הכללית נגד ההכרה בירושלים כבירת ישראל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באדר תשע"ח

השר זאב אלקין
השר זאב אלקין
צילום: יח"צ

שר ירושלים ומורשת זאב אלקין ושגריר ישראל לאו"ם דני דנון יפתחו השבוע תערוכה חדשה במטה האו"ם בניו יורק המציגה את הרצף ההיסטורי היהודי בירושלים במשך שלושת אלפים שנה.

התערוכה תהיה חלק מתגובת ישראל להחלטת העצרת הכללית נגד הכרת הנשיא טראמפ בירושלים כבירת ישראל וכן בעקבות ההחלטות המקוממות באונסק"ו בשנים האחרונות.

בתערוכה יוצגו עשרות ממצאים ארכאולוגים מקוריים אשר נמצאו ב-150 השנים האחרונות בישראל וממחישים את הקשר הרציף של העם היהודי לישראל ולירושלים בתקופות שונות.

בין המוצגים: טביעת החותם של "שר העיר" של ירושלים מתקופת בית ראשון שהתגלתה רק לפני כחודש, חותם חזקיהו בן אחז - מלך יהודה, ציור קיר של מנורה שהתגלה בביתם של כהנים, ידיות כדים מחרס אשר שמשו כמס למלך חזקיהו, משקולת עם כיתוב בעברית "שקל" מתקופת בית ראשון, קטע מתוך עשרת הדיברות ממגילת קומראן, תליונים עם מנורה שנמצאו בהר הבית מהמאה השישית-שביעית לספירה ועוד.

השר אלקין אמר כי התערוכה תהווה מסר ברור וחד. "אנחנו באים לאו"ם כדי להגיד להם בצורה הכי ברורה - אי אפשר להתכחש ל-3000 שנה של היסטוריה. מי שרואה במו עיניו את הממצאים המרתקים האלה מבין שאי אפשר לנתק בין ירושלים לעם היהודי. שום החלטה שערורייתית לא תוכל לשנות את העובדות בשטח, בירושלים היינו לפני יותר מ-3,000 שנה ובירושלים נישאר עוד יותר מ-3,000 שנה".

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הוסיף כי "האמת ההיסטורית היא התשובה הטובה ביותר להחלטות המבישות ולניסיונות לערער על הקשר הנצחי בין העם היהודי לבירתו. ירושלים הייתה ללב ולנשמה של העם היהודי במשך יותר משלושת אלפים שנים וכך תישאר. זהו הזמן עבור מדינות נוספות לקבל את ההחלטה הצודקת ולהעביר את השגרירויות שלהן לירושלים".