סערה באנגליה: השווה מגן דוד לצלב קרס

יו"ר התאחדות הכדורגל האנגלית, מרטין גלן השווה בין מגן דוד לצלב קרס כשאמר "אנחנו לא רוצים במגרשים סמלי דת" ועורר סערה גדולה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ח

ביצע השוואה מקוממת. יו"ר ההתאחדות האנגלית מרטין גלן
ביצע השוואה מקוממת. יו"ר ההתאחדות האנגלית מרטין גלן
צילום: רויטרס

ההשוואה הצינית וחסרת ההתחשבות בין מגן דוד לצלב קרס היא לעג להיסטוריה ואינה מתקבלת על הדעת", כך אמר הבוקר יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית.

חגואל אמר את הדברים על רקע הסערה הגדולה שפרצה בממלכה הבריטית בעקבות דבריו האנטישמיים של מרטין גלן, יו"ר ההתאחדות לכדורגל האנגלית כשזה השווה בין סמל המגן דוד לצלב הקרס של גרמניה הנאצית.

גלן השווה בין שני הסמלים הכל כך מנוגדים הללו בתגובה על העמדתו לדין של מאמן מנצ'סטר סיטי, הספרדי פפ גוארדיולה, לאחר שזה ענד סרט צהוב על חולצתו.

גלן אמר על הסרט הצהוב של מאמן הסיטי כי "אנחנו לא רוצים במגרשים סמלי דת. זה יכול להיות מגן דוד, זה יכול להיות צלב קרס או תמונה של נשיא זימבאבווה לשעבר, רוברט מוגאבה, על החולצה".

דבריו של גלן עוררו סערה גדולה בממלכה האנגלית, כשיו"ר הקהילה היהודית באנגליה, סיימון ג'ונסון, שעבד בעברו בהתאחדות האנגלית, אמר כי דבריו של גלן "נאמרו בטעם רע ובכושר שיפוט לקוי".

עוד הוסיף ג'ונסון, כי "המגן דוד הוא סמל עם חשיבות רבה לעם היהודי ברחבי העולם. לשים אותו ביחד עם צלב קרס או תמונה של רוברט מוגאבה זה פוגעני ובלתי הולם. נביע בפני ההתאחדות את האכזבה שלנו מההתבטאות".

גם מנכ"ל תנועת בית"ר העולמית נריה מאיר מגיב לדבריו החמורים של יו"ר ההתאחדות האנגלית לכדורגל מרטין גלן. מנכ"ל תנועת בית"ר העולמית שנכח בעצמו בלא מעט משחקים בליגה האנגלית אמר
"נמשיך להניף את דגלי ישראל ואת מנורת בית"ר בכל אירוע ספורט רשמי באירופה. לעולם לא נקפל את הדגל ולא נתבייש בסמלינו".

תמונה של נריה מאיר מתוך משחק בין טוטנהאם וליברפול בוומבלי השנה
צילום: בית"ר העולמית
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il