במפלגת העבודה לא מחכים לו עם שטיח אדום. אהוד ברק
במפלגת העבודה לא מחכים לו עם שטיח אדום. אהוד ברק צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מגיב הערב (שני) להחלטת המשטרה לגייס את יועץ התקשורת ניר חפץ כעד מדינה.

"חפץ חתם. גורלו של ביבי נחתם. רעידת אדמה. רגע כואב גם לקשים שביריבי נתניהו. יש לקצר את הפארסה שמעטה חרפה על ישראל בפרוס יום הולדתה ה-70. ויזכור כל בוחר: אם ידע - יעמוד למשפט. אם לא ידע - לא יכול להמשיך לכהן", כתב ברק בחשבון הטוויטר שלו.

גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב מועידת אייפא"ק על החלטת המשטרה. "אחרי שננצח, ננקה את המערכת מהשחיתות הזו. אצלנו לא יהיו לא מולכואים ולא שימרונים, לא חפצים ולא עדי מדינה. אצלנו יהיו רק עובדי מדינה - אנשים שבאים לטובת העם והמדינה".

"כאן בוושינגטון אמרתי אמש ל-18,000 איש תומכי ואוהבי ישראל, ששואלים על פרשיות השחיתות: אנחנו, כעם, טובים יותר מהחדשות שמגיעות מישראל לאחרונה. אחרי 9 שנים מגיע לנו שלטון שעוסק במדינה ולא מדינה שעוסקת בעניינים הפליליים של השלטון", אמר גבאי.

השר ליברמן ואבי גבאי מגיבים לגיוס ניר חפץ כעד מדינה חזקי ברוך

מנגד, שר הביטחון אביגדור ליברמן, אמר כי המצב לא השתנה לאחר שחפץ חתם על ההסכם. "אני לא חושב שמישהו באמת יודע או מכיר את חומרי החקירה. צריך לתת למערכות את הזמן לעשות את העבודה נאמנה ולא לנסות ללחוץ, להשפיע או לזרז. אני סומך על כל המערכות שיעשו את העבודה בצורה הרצינית וההגונה ונמתין בסבלנות".

"אני לא חושב שזה ישפיע על המערכת הפוליטית, אבל ברור שכולנו קודם כל מאחלים לראש הממשלה שיצא מכל החקירות צח כמו שלג", הוסיף ליברמן.

מוקדם יותר דווח כי יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ, החשוד בקבלת שוחד, חתם אמש על הסכם עד מדינה בתיק 4,000.

חפץ שוחרר אתמול למעצר בית, לאחר שהיה נתון במעצר במשך כשבועיים בעקבות חקירת תיק בזק.

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיבו לחתימתו חפץ על הסכם עד מדינה: "כשיש משהו לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".

נזכיר כי במסגרת החקירות בפרשות שנקשרו בשמו של ראש הממשלה נתניהו כבר נחתמו שני הסכמים עם מקורבים לראש הממשלה שהפכו לעדי מדינה.

המקורב הראשון של נתניהו שהפך לעד מדינה היה ראש לשכתו לשעבר, ארי הרו. המקורב השני שהפך לעד מדינה רק לאחרונה הוא מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר.

עוד יש לציין נציין כי במסגרת העדות מסר חפץ גרסה מלאה בפרשת גרסטל, עדות שצפויה ככל הנראה להביא לסגירת התיק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו