"על אייפא"ק להתחשב ברצון הישראלים"

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת פנו לראשי השדולה היהודית האמריקנית וקראו לשנות את הלך הרוח. "פתרון שתי המדינות מסוכן ולא רלוונטי".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ח

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת, ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ שיגרו היום (שני) מכתב לראשי שדולת אייפא"ק בארה"ב בהם הנשיאה ליליאן פינקוס ונשיא ועד המנהלים רוברט כהן, בדרישה לתקן את מדיניות השדולה בנוגע לפתרון שתי המדינות כפי שהתבטאה בפתיחת הכנס הנוכחי שלה בוושינגטון.

ראשי השדולה פתחו את מכתבם בברכה על התמיכה האיתנה במדינת ישראל. "אייפא"ק הוא חוד החנית בחיזוק הקשר העמוק וארוך השנים בינינו, וחברי שדולת ארץ ישראל בכנסת מעריכים מאוד את מאמציכם האינסופיים הנעשים למען מדינת ישראל. ערכינו המשותפים ושאיפתנו לתיקון עולם, מבטיחים את הקשר הבל ינותק בין המדינות".

עם זאת, נמתחה ביקורת על מדיניות השדולה בנושא הישראלי פלסטיני. "מפלגת השלטון, הליכוד, דחתה ב-2002 את רעיון שתי המדינות והחלטה זו בתוקף עד היום. יתרה מזאת, מרבית שרי ממשלת ישראל, מרבית חברי הקואליציה וחשוב מכל, רוב אזרחי ישראל מתנגדים לרעיון שתי המדינות. משכך, מדיניות זו אינה מופיעה בקווי היסוד של ממשלת ישראל".

בשדולה הוסיפו כי "לקחי העבר מלמדים כי נסיגות ישראליות המהוות תשתית להקמת מדינת טרור מוסלמית בלב ליבה של ארץ ישראל זו סכנה עצומה ביותר לביטחון ישראל".

ראשי השדולה חתמו את מכתבם בקריאה לתיקון המדיניות. "אנו קוראים לכם, מנהיגי שדולת אייפא"ק וחבריה, לשנות את מדיניותכם ולעצב את החזון מחדש בהתחשב בלקחי העבר, במציאות העכשווית וברצון העם בישראל".