שטיח אדום: מכבי חיפה הובסה בדרבי

בפעם הרביעית העונה הושפלה מכבי חיפה בדרבי העירוני כשהפעם זה נגמר בתבוסה בתוצאה 0:3 ומחאת אוהדים נרחבת. זה ייגמר בלאומית?

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח באדר תשע"ח

אוהדי חיפה. בימים טובים יותר
אוהדי חיפה. בימים טובים יותר
צילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה (ראובן כהן).

כבר לא העיר שלה. חשבנו שאין למכבי חיפה עוד לאן לרדת העונה, חשבנו שזו כבר רשמה כל שפל אפשרי בעונה הגרועה ביותר בתולדותיה, חשבנו שעכשיו כשאין יותר לחץ ואין מה להפסיד היא לא תראה כל כך גרוע. אז חשבנו.

הערב (שני) רשמה מכבי חיפה ללא צל של ספק את השפל הגדול ביותר שלה בעשורים האחרונים. נדייק, מכבי חיפה רשמה הערב את השפל הגדול ביותר שלה מזה 66 שנים כשהפסידה בפעם הרביעית ברציפות העונה בדרבי החיפאי ועוד עם תבוסה בתוצאה 0:3.

רק לסבר את האוזן, הפעם האחרונה בה הירוקים ספגו הפסדים רצופים בעונה אחת במשחקי הדרבי, הייתה בעונת 1951/2, כשאז שוחקו רק שני משחקים, העונה זה הגיע עם ארבעה.

אחרי שהודחו בידם בשלב רבע גמר גביע המדינה שבכדורגל בשבוע שעבר, הערב שוב היו המכבים עבור היריבה העירונית שטיח ותפאורה בלבד ולא היוו יריב כלל.

שער עצמי של מאבוקה בדקה ה-44 שהוריד את האדומים להפסקת המחצית עם יתרון קטן היה רק רמז קטן לעתיד לבוא, ומיד אחריו באה טעות נוספת של שוער ירוק במשחק דרבי כשהפעם היה זה לויטה שפתח בין הקורות של המכבים שעשה טעות קשה ואיפשר לתמאש לכבוש בדקה ה-56.

כאילו כל זה לא הספיק להם, בא שחקנם לשעבר אלון תורג'מן בדקה ה-64 ושילש את התוצאה שהחזירה את חיפה אל מאבק האליפות כשהיא רחוקה רק חמש נקודות בלבד מהמוליכה הפועל באר שבע.

עד כמה הקבוצה הירוקה, שאוהדים רבים שלה החרימו את משחקה היום נמצאת במשבר קשה, יעידו המספרים: 8 נקודות בלבד מתוך 36 אפשריות בסיבוב השני, משחק דרבי רביעי ברציפות בליגה שמכבי חיפה לא מצליחה לכבוש בו, ניצחו רק פעמיים ב-15 משחקי הליגה האחרונים, שער עצמי רביעי העונה, משחק 11 העונה בליגה בו מכבי חיפה לא כובשת ולו שער זכות אחד.

מעט האוהדים שעוד קיוו לראות את קבוצתם נלחמת השליכו את כרטיסי המנויים שלהם אל כר הדשא כאות מחאה ונראה כי ימיו של יענקל'ה שחר, נשיא המועדון הירוק בקבוצה ספורים. אחרי שהוציא מכיסו כסף רב והנחית שמות נוצצים לומד שחר כי כסף בכדורגל זה לא המרכיב החשוב ביותר.

כשהיא במקום ה-10 עם 24 נקודות בלבד ונראית כמו שנראתה הערב, מכבי חיפה קרובה מתמיד לירידת ליגה. רק הפועל אשקלון והפועל עכו השיגו פחות נקודות בסיבוב השני.

אחרי שרשמו שיאי שפל רבים, נראה שעבור אוהדי מכבי חיפה ה-5 במרץ 2018 ייזכר לדיראון עולם כיום החשוך ביותר, הגרוע ביותר והמשפיל ביותר בתולדות המועדון.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il