דואגים לעיניים שלכם
דואגים לעיניים שלכםצילום: יח"צ

העיניים שלנו מאפשרת לנו להתמצא בחלל, לבחון ולסרוק את העולם ואת הסובב אותנו, להבדיל בין היקרים לנו לאנשים זרים וליהנות מחדוות הבריאה היפה. בתחילת חיינו, רובינו נהנים מראייה חדה ואיכותית ובהמשך, מכורח המציאות, אנו מתחילים לסבול מליקויים כאלו ואחרים. יחד עם זאת, ישנם אמצעים שעשויים לשפר את הראייה ולגרום לכם לראות ממש כמו פעם. לראות ולא להאמין שאתם אלו שאכן רואים כה טוב.

הצעד הראשון בדרך

הצעד הראשון בדרך לראייה המתוקנת מתחיל במפגש בקליניקת אופטומטריסט. חשוב לעמוד על ההבדל בין האופטומטריסט לבין רופא עיניים. ראשית, רופא העיניים עובר מסלול הכשרה רפואי ארוך שבו הוא מתמחה באבחון מחלות הקשורות בתחום העיניים. לעומת זאת, האופטומטריסט עובר מסלול הכשרה פרא-רפואי של 4 שנים אקדמיות ומתמחה באבחון פגיעות בתפקוד העין ובהתאמת פתרונות ראייה לצורך תיקון הליקוי, כגון הרכבת משקפיים. יחד עם זאת, האופטומטריסט אינו מורשה לטפל בילדים בעלי בעיות ראייה עד גיל 10. ובחזרה לענייננו. ליקויי ראייה עשויים להוביל לכאבי ראש, טשטוש, עייפות ושלל תסמינים שונים הנובעים מכך שהאדם מאמץ את עיניו. עבודתו של האופטומטריסט הינה חשובה מאוד, שכן התאמת עדשות לא נכונה עשויה להזיק לראייה ולהפריע לתפקודו של האדם.

הצעד השני בדרך

לאחר בדיקת אופטומטריה, קיבלתם מרשם מדויק למשקפי ראיה. בחירת זוג משקפי ראיה ראשונים אינה בחירה כה פשוטה, משום שנדרשת הסתגלות ל"גורם הזר" החדש שהחל לעטר את פניכם. לכן, מומלץ לגשת לבחירה יחד עם חבר או קרוב משפחה שאתם מוקירים ומכבדים את דעתו. בנוסף, חשוב לבחור משקפיים שיקיפו את כלל שדה הראייה שלכם. כלומר, משקפיים שיקיפו את מסגרת העין ויאפשרו לכם לראות כראוי גם כאשר אתם מתבוננים מעלה או מטה, ולא יחתכו את שדה הראייה.

ויז'ן קליניק – דואגים לעיניים שלכם

קליניקת ויז'ן קליניק, המנוהלת על ידי נביל ומאיה, אופטומטריסטים מומחים ובעלי ניסיון עשיר, דוגלת בכך שכל אדם זקוק ליהנות מראייה תקינה. לצורך כך, מאיה ונביל מתמחים באבחון ליקויי ראייה ובהתאמת פתרונות ראייה איכותיים וייחודיים שיענו על צרכיהם של לקוחותיהם, העדפותיהם וסדר יומם.