בעין הסערה. ליצמן
בעין הסערה. ליצמןצילום: פלאש 90

גורמים בש"ס מותחים הערב (רביעי) ביקורת על התנהלותו של סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, במשבר חוק הגיוס.

"ליצמן פעל בדרך לא נכונה, כך לא עושים לחברים", אמר בכיר במפלגה והוסיף כי האולטימטום שהציב יו"ר יהדות התורה, לא רק שלא היה על דעת ש"ס אלא גם לא על דעתם של חלק מחבריו למפלגה.

הבכיר הוסיף כי הצהרותיו של סגן השר הן על דעת עצמו בלבד, ואם יביא לפירוק הממשלה בשל כך, זו תהיה טעות קשה. "המשבר הנוכחי מבחינתנו הוא טעות אחת גדולה. אם נגיע לבחירות כשהנושא הוא חוק הגיוס, רק אנחנו ניפגע. אחרי בחירות יהיה לנו הרבה יותר קשה לקבל את מה שנקבל בממשלה הנוכחית", אמר.

מוקדם יותר דווח בערוץ 2 כי על פי המתווה לחוק הגיוס המתגבש ביממה האחרונה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, מכסות הגיוס הקיימות יישארו בעינן אך באם לא תהא עמידה ביעדים - החוק יבוטל אוטומטית.

עוד דווח מאחורי המתווה עומדים היועץ המשפטי לממשלה והשר לשעבר אריאל אטיאס. המתווה הזה צפוי לקבל את הסכמתו של השר אביגדור ליברמן וממילא גם את הסכמתו של משה כחלון. המתווה גם לא מכיל סנקציות ועיצומים כלכליים.

במידה והנוסח יאושר על ידי ראשי הקואליציה הוא יעבור לאישור מועצת גדולי התורה החסידית ורבני התנועה הליטאית. במידה ויאושר, ייעשה מאמץ לאשרו בקריאה טרומית ובכך יימנע פירוק הממשלה שכן החרדים יצביעו בעד התקציב שיאושר עד סוף מושב החורף.