השריונרית מתקשה לטפס על הטנק

קטע מסרטון ששודר בטלוויזיה חושף לכאורה כי לחלק מהנשים עלול להיות קושי בטיפוס על הטנק. שיריונרים: "לא היה אצלנו דבר כזה”.

גיל רונן , כ"ו באדר תשע"ח

קטע מסרטון ששודר השבוע בטלוויזיה החינוכית חושף לכאורה כי לחלק מהנשים המשרתות בשיריון עלול להיות קושי בעצם הטיפוס על הטנק. בסרטון נראית חיילת אחת תומכת בחיילת השנייה מאחור כדי לסייע לה לטפס על הטנק.

אנשי שיריון ששוחחנו עמם אמרו כי מדובר בתרגולת לא מוכרת ופסקו: "לא היה אצלנו דבר כזה”. אחד מהם אמר, "מי שצריכה עזרה בדבר כזה פעוט כמו לעלות על טנק לא תהיה מסוגלת לטעון פגז של 22 קילו, או לחלץ פצוע מטנק, או לפרוס זחל. כל אלה פעילויות פיזיות קשות אך בסיסיות שכל שריונר חייב להיות מסוגל לבצע".

לא ידוע אם מדובר במקרה בודד או בבעיה רחבה יותר. לא ידוע גם אם מדובר בסרטון חדש או ישן.

נציין כי בעת קרב, לא ניתן לסמוך על כך שאיש צוות אחד יסייע לאיש צוות שני לטפס על הטנק, וכי טנקים נאלצים לעתים לתפקד בהרכב חסר.

לכאורה, הסרטון גם ממחיש כי הקושי של חיילות רבות לעבור את קיר הטיפוס בבסיסי האימונים אינו מנותק מצרכי הקרב, וכי פעולת הטיפוס היא דווקא פעולה חיונית ותכופה, לפחות עבור טנקיסטים.

כזכור, סרטון בו נראות חיילות נעזרות בספסל כדי לעבור את הקיר נחשף כאן, בערוץ 7, ועורר הדים רבים. פמיניסטיות טענו כי טיפוס על קירות אינו נדרש בשדה הקרב האמיתי, ולפיכך, לקושי בטיפוס על הקיר אין משמעות.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.