הרב אליהו בלומנצוויג
הרב אליהו בלומנצוויג ישיבת ההסדר בירוחם

ראש ישיבת ירוחם, הרב אליהו בלומנצוויג, אשר עומד בראש הישיבה מיום הקמתה, הודיע במכתב לבוגרי וידידי הישיבה על מינוים של שני סגנים שיסייעו לו בהנהגת הישיבה.

"כדי לקדם מהלך כזה, יצטרפו אליי בשלב זה החל מאלול הקרוב וללא קציבת זמן כרגע, הרב אוריאל עיטם והרב חיים וולפסון כסגנים, והם יקחו בעזרת ה' חלק משמעותי בהנהגת הישיבה כשאני ממשיך בתפקידי הנוכחי אך מצמצם את נוכחותי", כתב הרב בלומנצוויג.

הרב הוסיף, "במסגרת זו אשמור בעזרת ה' גם על קשר מיוחד עם כלל הישיבה בשיעורים כלליים וגם על קשר מיוחד עם השכבה הבוגרת- אותו נעצב יחד בעזרת ה'".

הרב אוריאל עיטם בוגר מחזור י"ח בישיבת הר עציון, מלמד בישיבת ירוחם מאז שנוסדה, ובבתי מדרש רבים נוספים. הוא משמש כראש תכנית לימודי האגדה והאמונה בישיבה; דרך לימודו המיוחדת באה לידי ביטוי בסדרת ספריו 'ונהר יוצא מעדן' על מחשבת המועדים.

הרב חיים וולפסון צמח בישיבת אור עציון, ולאחר מכן גם בישיבת הר המור ובכולל 'יד ברודמן'. קנה את דרכו בלימוד אצל הרב מרדכי שטרנברג והרב משה דימנטמן, מלמד שנים רבות בישיבה בירוחם גמרא וחסידות, ובשנים האחרונות משמש כראש כולל ההלכה בישיבה.

בשנה האחרונה מובילים הרב אוריאל והרב חיים את תכנית התפילה 'ליבא דהלכתא' בישיבה, בה עסקו בפנים השונות של התפילה – בלימודי עיון, הלכה, אגדה ובעבודת התפילה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו