מוכנים ללחימה יותר מתמיד

הגדודים שתופסים קו בחטמ"ר אפרים תרגלו תרחישי קצה מבצעיים וביטחון שוטף, על מנת לשפר את מוכנות הגדודים לכל תרחיש.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ח

מוכנים ללחימה יותר מתמיד-ערוץ 7
מתרגלים ומתאמנים
צילום: דובר צה״ל

החטיבה המרחבית "אפרים" ביצעה תרגיל חטיבתי רחב היקף, שלקחו בו חלק הכוחות אשר תופסים קו בגזרה - גדוד ההגמ"ר וכלל גדודי המילואים של החטיבה.

כחלק מהשגרה היום-יומית ביהודה ושומרון, הכוחות מבצעים באופן שוטף פעילויות ביטחון שכוללת מעצרים, בידוקים, שמירה על הציר ועל הישובים.

בשלושת ימי התרגיל המציאות בחטיבה המרחבית ״אפרים״ הייתה קצת אחרת: כלל מפקדי וחיילי החטיבה תורגלו בתרחישי קצה מבצעיים ותרגילי ביטחון שוטף ביישובים שונים בגזרה.

מפקדי הגדודים המבצעים ביטחון שוטף בגזרה, תרגלו את כוחותיהם כל הלילה, כל אחד בגזרתו, על מנת לשפר את מוכנות הגדוד לקראת כל תרחיש.

סא״ל יותם בורשטיין, מפקד גדוד 405 של חטיבת האש 282, סיפר ״לוחמי ומפקדי הגדוד העוסקים לילות כימים בפעילות הגנתית והתקפית, מחויבים לעצור מעת לעת ולתרגל את כלל הכוחות במגוון תרחישים על מנת להכין את הכוחות ברמה הגבוהה ביותר ללחימה.

״ברגע שהתקבל הדיווח הזנקתי כוחות לנקודת האירוע והגעתי בעצמי לפקד על הכוחות מקרוב. כמג״ד מוטלת עליי האחריות לדעת לפקד על כלל הכוחות ועל מספר מספר אירועים במקביל. אנו מקפידים על תרגול והכנת הכוחות לצד דריכות וחדות מבצעית על מנת לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר", אמר.