טקס סיום קורס חובלים
טקס סיום קורס חובלים צילום: דובר צה"ל

בין הבוגרים המאושרים של קורס החובלים של חיל הים שהסתיים השבוע, היו גם כאלה שהם דור שני בזרוע הים.

אחד מהם הוא עילי פירשטיין בן 21 וחצי שסיים קורס חובלים במגמת מכונה ומוצב ב'אחי סופה'. אביו, אייל פירשטיין, שירת כלוחם חשמלאי בסטי"ל 'אחי גאולה' ובהמשך היה מפקד מגמת מערכת הנדסה ובקרה.

אייל פירשטיין מספר לערוץ 7 כי מדובר עבורו בסגירת מעגל. "הטקס היה מרגש מאוד. אמנם לא הייתי קצין, אבל אני מכיר היטב את העולם שעילי גילה בשנתיים האחרונות. זה בהחלט קירב בינינו מאוד. יש לנו עכשיו הרבה על מה לדבר".

"את הטעימה הראשונה הוא קיבל כבר בצופי הם ואחר כך היה מדריך של צופי ים זה תפס אותו".

עילי פירשטיין מספר לנו על הקורס הקשה ועל מה שצפוי לו בשנים הקרובות, "זו באמת התרגשות מאוד גדולה. עכשיו אנחנו מחכים לדבר האמיתי. במשך שנתיים וארבעה חודשים עברנו את הקורס, שצריך בשבילו הרבה כוח רצון וגם תמיכה מהבית ומהחברים. היינו הרבה על המים וזה מה שהולך להיות גם בשנים הקרובות".

האב, אייל, נהנה מהפריבילגיה לבקר את בנו ולעלות על ספינות שהוא כל כך מכיר. "יש הווי מיוחד על ספינה ויחסים מיוחדים בין אנשי הצוות. אני שירתתי על ספינה די דומה לספינה של עילי ואני נהנה להעלות זכרונות".

בנו ממליץ על שרות מאתגר כחובל בחיל הים, "מי שרוצה מצד אחד להיות לוחם וגם להפליג בים עם הרבה לילות בלי שינה והקפצות, כל זה לצד ידע ומקצועיות באיך להפעיל את המערכות הכי טובות שיש, יעשה שירות מאתגר. מי שנדבק בחיידק הזה, זה המקום בשבילו - קורס החובלים. אתה גם לוחם, אבל עושה את זה בצורה שונה עם יתרונות מסוימים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו