איתמר בן גל הי"ד ורעייתו מרים
איתמר בן גל הי"ד ורעייתו מריםצילום: באדיבות המשפחה

במלאת חודש להירצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד בפיגוע בצומת אריאל יוצאים קרוביו במיזם הנחלת מורשתו לרבים ומציעים לכל אחד לקחת על עצמו משימה מדמותו של איתמר.

בימים האחרונים הופצו בבתי ספר שלטים עם תמונותיו של הרב בן גל בהם גם שלל מעשים ותכונות שבאו לידי ביטוי באישיותו. על השלטים נכתב: "כדי להמשיך את החיים האלה, מוזמנים לקחת מאיתמר משהו לשדרוג החיים".

בין המעשים: להתקשר להורים לפני ואחרי שבת, להקשיב באמת לילדים, ליישב את ארץ ישראל, להתעניין באנשים מבוגרים ועוד מעשים רבים ומגוונים.

במשפחה מבקשים שהמשפטים ילוו את האנשים ולכן גם הכינו מגנטים קטנים שעל כל אחד מהם מופיעה אחת המשימות.

אחיו של הרב איתמר הי"ד, רפאל בן גל, סיפר על המיזם ועל הרצון להנציח את האח. "הכרתי אותו כאח לא ידעתי עליו את כל התכונות המיוחדות שלו. ועכשיו, במהלך החודש האחרון ובשבעה גילינו הרבה דברים עליו ורצינו להפיץ את מי שהיה איתמר לכולם".

האח השכול לוקח משפט לדוגמא מתוך ומספר כיצד איתמר היה מיישם אותו, "להתעניין באחרים ולהקשיב להם מכל הלב. הוא פשוט היה בן אדם כזה. הוא התקשר בכל יום שישי לכל אחד מהמשפחה ושואל הולך איתכם? איך מתקדם? גם בנושאים שהכי לא מעניינים, הוא נתן את כל ההקשבה שבעולם, את התחושה הטובה שיש לו את כל הזמן שבעולם להקשיב לך".

רפאל מספר כי מהאכפתיות וההקשבה של הרב איתמר נהנתה לא רק המשפחה, "גם חיילים מישיבת הר ברכה מספרים שכשהם היו בצבא הוא שומר איתם על קשר, מתקשר, הולך אליהם לשטח, עוזר להם ומייעץ להם, מחזק אותם ברגעים קשים. הוא כזה לכל הסביבה שלו. גם בבית מעידים על זה שאיתמר היה הולך לתלמידים לא רק מהכיתה שלו שצריכים עזרה. הוא היה הולך ומקשיב להם מה הם צריכים".

בשלב הראשון המיזם יחל במעגלים בהם פעל הרב איתמר והוא יושק בערב לזכרו ביום שני הקרוב, אך התקווה שהמעגל יתרחב ויכנס לבתי ספר כך יוכלו רבים לקחת לעצמם חלק מדמותו של הרב איתמר הי"ד.