אייכלר לרבנים: הילחמו נגד הרפורמים

חבר הכנסת נפגש עם רבנים העוסקים בקירוב ברחבי ארה"ב. "אם לא תצאו נגד הרפורמים, לא נוכל להילחם על הכותל מול הבג"ץ הרפורמי בישראל"

בן שאול , כ"ג באדר תשע"ח

ח"כ אייכלר במפגש עם הרבנים בארה"ב
ח"כ אייכלר במפגש עם הרבנים בארה"ב
צילום: דוברות ח"כ אייכלר

עשרות רבנים בארה"ב העוסקים בקירוב רחוקים התכנסו במהלך סוף השבוע האחרון בקווינס שבניו יורק, ארה"ב, בהשתתפות סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה).

הם עסקו בהשפעה של הקהילה הרפורמית בארה"ב על יהדות התפוצות ותוצאות מאבקה על צביונו של הכותל המערבי.

במהלך הדיון הושמעה טענה לפיה הנציגות החרדית אינה מודעת לסכנת התעמולה הרפורמית של 'נשות הכותל' נגד הכותל המערבי בקרב יהודי ארה"ב.

ח"כ אייכלר התייחס לדברים ואמר, "יהדות התפוצות האמיתית הקשורה לשכינה השורה בכותל המערבי ומגיעה ברבבותיה לכותל בכל ביקור בארץ, הפקירה את הזירה התקשורתית והמשפטית לידי הכופרים הרפורמים אויבי הכותל ומשנאי השם".

"כשבאים זרים ליהדות, לחולל מהומות פריצות, בחסות פקודת הבג"ץ, אבני הכותל זועקות בדומיה 'עד מתי עוזך בשבי ותפארתך ביד צר'. הפחד הממשלתי מן הרפורמים נובע מכך שיהדות התפוצות שותקת. עסקני השחיתות של קרנות ארגוני הרפורמים מדברים בשם מיליוני מתבוללים בתפוצות", טען אייכלר.

הוא הוסיף כי "הם הפכו את הכותל לבמת הצגות תמונות מלחמה נגד ההלכה, כדי להרחיק את יהודי אמריקה מכל זיק של יהדות ואמונה. אנחנו מקבלים מכות מבג"ץ ואתם חשים בתוצאות ההסתה בשטח".

אייכלר טען כי הנציגות החרדית בכנסת עושה ככל יכולתה להגן על קדושת הכותל. "הגיע הזמן שלכם לקום על דבר אמת ולהכריז: 'אנחנו היהודים בתפוצות, הבאים לישראל ומתפללים ליד הכותל. אנחנו תומכי ישראל ואוהבי ארץ ישראל ודורשי טובתה בכל רמות הממשל האמריקני. לא הבוגדים הנלחמים נגד ישובי ארץ ישראל ותומכים בחרם הערבי נגד מדינת ישראל, מייצגים את יהדות אמריקה'. רק שומרי השבת והכשרות, מבטיחים את עתיד העם היהודי ואת הקשר בין יהדות הגולה לישראל".

"אם לא תפתחו קמפיינים לזעוק את זעקת הכותל המערבי המחולל, לא נוכל להילחם על קדושת הכותל המערבי מול הנשק השלוף של שופטי הבג"ץ הרפורמי בארץ ישראל", הבהיר חבר הכנסת לרבנים.

יחזקאל מוסקוביץ יו"ר ארגון 'שומרי הכותל' בירך את ח"כ אייכלר על ביקורו בקווינס ועל תמיכתו בארגון הפועל ללא לאות לקירוב לבבות ולהעברת נערים ילדים מבתי ספר כלליים לאורתודוקסים וחרדים.

"יש בכנסת דרך חשיבה מוטעית ומנוגדת למציאות לפיה יהדות ארה"ב מיוצגת על ידי יהודים רפורמים וקונסרבטיבים - ועל פי האמור השר לענייני התפוצות וכן עוד משרדים בכנסת משקיעים הון עתק בתקציבים עבור קהילות הללו במטרה לקרבם למורשת ישראל. דרך חשיבה זו מנוגדת למציאות", הוסיף מוסקוביץ.

לדבריו, במידה ובית המשפט יאשר את מתווה הכותל, "זו תהיה סכנה מהותית לצביון המדינה בעתיד שהרי כל מטרתם של הרפורמים היא ליצר חלון ראווה לקהילתם", כלשונו.