הרשות השנייה בוחנת את תשדיר ויצו

התשדיר המציג את האבות כמי שפוגעים בילדיהם עורר התקוממות של פעילי זכויות אבות.

ערוץ 7 , כ"ד באדר תשע"ח

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו עורכת "בחינה מעמיקה" בנושא תשדיר מטעם ויצו, המציג את האבות הישראליים באור מפלצתי, כמי שפוגעים בילדיהם.

התשדיר עורר התקוממות של פעילי זכויות אבות, ויו"ר תנועת המשפחה פנה בנובמבר אל יו"ר המועצה השניה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', בבקשה כי תפעל בנושא.

במכתב שנשלח לפעילים שהתלוננו על התשדיר כתב נציב פניות הציבור של הרשות, דוד רגב, "בעקבות תלונתך, מקיימים הגורמים המקצועיים ברשות השנייה בחינה מעמיקה של הנושא, תוך שיח שוטף עם הגורמים המקצועיים בארגון ויצו, העומד מאחורי התשדיר. מטרת השיח היא להגיע להבנה עם ארגון ויצו באשר לאופיים של התשדירים העוסקים בנושא האלימות במשפחה, כאשר יש צורך להביא בתשדירים לידי ביטוי את פעילותו של ארגון ויצו בנושא מחד, ומאידך להימנע מהצגת תמונת מצב שגויה בתשדירים, לפיה כל הגברים אלימים.

"במסגרת בחינת הנושא הציגו הצדדים את העמדות השונות ופועלים להגיע להסכמה בנושא כך ששתי העמדות יבואו לידי ביטוי בלי לפגוע האחת בשנייה”.

המבקר חתם באמירה כי הוא "מצר על האי נעימות שנגרמה לך וצופים אחרים מצפיה בתשדירים עליהם הלנת".

בתשדיר נראים ילדים-שחקנים המספרים כיצד הם סובלים כאשר אבא מכה את אמא. ברם, המחקרים מוכיחים כי נשים אינן פחות אלימות מגברים במערכות יחסים זוגיות, וכי חלקן של אמהות בפגיעות בילדים גבוה פי שניים מחלקם של אבות.