בוחרים שיש למטבח?

בניגוד לארצות אירופה, שם מקובל לעשות שימוש במשטחי עבודה, בישראל מעדיפים באופן ברור וכמעט בלעדי את משטחי השיש על סוגיהם השונים.

תגיות: מטבח
בשיתוף 'שיש אגם' , כ"ד באדר תשע"ח

שימוש בשיש במטבח
שימוש בשיש במטבח
istock

בחירת שיש למטבח – המשותף לבשלנים ולמעצבים

שיש למטבחים הוא מהפריטים הנפוצים בישראל. בניגוד לארצות אירופה או אפילו אמריקה, שם מקובל מאוד לעשות שימוש במשטחי עבודה, בישראל מעדיפים באופן ברור וכמעט בלעדי את משטחי השיש על סוגיהם השונים.

הסיבה לכך די פשוטה, בעוד שמשטחים רבים למטבח שמקובלים מעבר לים אינם יכולים לעמוד בעומס של המטבח הישראלי, משטחי האבן והשיש דווקא כן והם עושים זאת באופן הטוב ביותר – אם בוחרים את הסוג המתאים. ניתן אפוא לומר שהשוני בהעדפות והטעמים נובע דווקא מהעובדה שהמטבח הישראלי בממוצע הרבה יותר פעיל ביחס למטבחים בארצות אחרות ששם נהוג יותר לאכול מזון מוכן או מזון מהיר במסעדות השונות (אמרתם ארה"ב? צדקתם).

כשמעוניינים להתקין שיש למטבח עומדות בפני הצרכן עשרות פתרונות שונים אשר נבדלים האחד מן השני כמעט בכל פרמטר ועל כן החשיבות של בחירה נכונה של שיש או משטח אחר יכולה להיות קריטית לתמורה שתקבלו הן מבחינת הנראות וחשוב יותר מבחינת השימושיות.

ההבדלים בין אבן או שיש קיסר וגרניט

לפני שנמשיך, בואו ונשים דברים על דיוקם. הרבה מאוד משטחים במטבח הישראלי, ויש שיאמרו אף רובם, אינם עשויים כלל משיש. מדובר בעגה שהשתרשה במהלך השנים בזמנים ששיש היה הפתרון הטוב היחיד.

כיום, כשהצרכן מעוניין במשטח למטבח עומדות בפניו מספר אופציות מעניינות כשהעיקריות שבהן הם משטחי אבן קיסר ולעומתם שיש גרניט.

משטחי קוורץ

משטחי הקוורץ מוכרים לכולנו הודות למותג שעשה מהפיכה בתחום ברמה העולמית. מדובר באבן קיסר אשר מיוצרת בישראל ונמכרת בהצלחה בכל רחבי הגלובוס.

רבים נוטים לקרוא למשטח – שיש קיסר אך האמת היא שאין פה שום דבר שקשור לשיש. מדובר באבן סינטטית שמיוצרת במפעל ומורכבת בעיקר מקוורץ (יסוד חזק שמרכיב את החול).

היתרונות של אבן קיסר רבים וטובים אך יש גם לא מעט חסרונות. ראשית, מאחר שמדובר במשטח שנוצר במפעל, ניתן ליצור אותו כמעט בכל גוון או מרקם – מה שיכול להתאים באופן מושלם לטעמכם האישי. המחירים שלו בהחלט סבירים ובמרבית המטבחים הוא יכול להוות את הפתרון המועדף שמשלב שימושיות לצד מחיר הגיוני ומראה באמת יפה.

כבר נתקלתי בכתבות שונות שמתארות את האבן קיסר כדבר הכי טוב שיכול לקרות לכם במטבח אבל זה ממש לא מדויק במיוחד אם אתם בשלנים או אוהבים לאפות. זה לא שאבן קיסר לא תתאים לכם אבל בניגוד לאפשרויות אחרות, תיאלצו להשתמש במספר עזרים שלעתים יכולים להתפרש כמכשול עבור כמה מאתנו.

דבר ראשון – לא ניתן לחתוך באופן ישיר על המשטחים הללו. רוצים לחתוך עוף או אפילו סלט? הוציאו את קרש החיתוך מהארון. משטחי הקיסר רכים יותר ביחס לשיש גרניט לדוגמה ולכן עשויים להיפגע באופן מהותי עם הזמן.

חיסרון שני – המשטח רגיש לטמפרטורות חמות קיצוניות. רגילים להניח תבנית חמה שזה עתה יצאה מהתנור ישירות על גבי המשטח? חשבו פעם נוספת. כך גם בנוגע להנחת סירים חמים. ממש לא מומלץ לחשוף את המשטח באופן ישיר לטמפרטורות גבוהות ויש לעשות שימוש בתחתיות מתאימות.

אם אתם יכולים לחיות עם התנאים הללו – אבן קיסר יכולה מאוד להתאים לכם. אם לא – כדאי שתכירו את שיש הגרניט.

שיש גרניט למטבח שלכם

יש שיגידו ששיש גרניט הדבר האמיתי ואני די מסכים עם המשפט הזה מאחר שסוף סוף באמת מדובר בשיש אמיתי.

לפני שנמשיך, בואו ונסביר בעצם מהו שיש גרניט.

שיש גרניט הוא למעשה אבן שנוצרת באופן טבעי לחלוטין תוך חשיפה לטמפרטורה גבוהה וללחץ עצום אי שם במעמקי האדמה. סלע שנוצר בתנאים הללו יהיה מן הסתם חזק מאוד וכן – גם חסין לטמפרטורות גבוהות.

זו הסיבה ששיש גרניט נותן מענה הולם לכל מה שאבן קיסר לא מסוגלת. רגילים לחתוך בשר וירקות על גבי השיש ללא שימוש בקרש חיתוך? בבקשה! שיש גרניט אינו מתרגש מכך יותר מדי (למרות שתמיד עדיף לנקוט במשנה זהירות). רוצים להניח את הסיר עם המרק על השיש? העמידות של הגרניט גבוהה מאוד ויש שיגידו שאתם יכולים להרגיש חופשי להניח את סיר המרק הלוהט על גבי השיש (אנחנו היינו מפחדים קצת).

יתרון נוסף של שיש הגרניט על פני משטח הקיסר היא העובדה שהנקבוביות באבן מעטות וכמעט שלא קיימות ביחס לאבן קיסר ולכן הגרניט כמעט שאינה סופחת לכלוך והניקוי יהיה הרבה יותר פשוט.

אם נחזור לרגע לכותרת הכתבה, בהתייחסות למעצבי פנים – יש הרבה שיעדיפו את הגרניט משום שהיא בעלת מרקם ייחודי שלא תמצאו אצל השכן בדלת הסמוכה. כל סלע נוצר באופן טבעי ואקראי ולכן כל משטח שונה מהאחר.

מעבר לכך, במידה שיש לכם מפתחים גדולים – לדוגמה דלפק שאתם מעוניינים לחפות באופן מעניין על ידי יצירת משטח "תלוי באוויר" ועל הדרך להרוויח עוד מקום, עם גרניט תוכלו לעשות זאת בקלות.

שיש גרניט מאפשר לכם להניח את המשטח גם אם לא לכל אורך התחתית שלו יש בסיס – כפי שניתן לראות בתמונה בכתבה.

מה מתאים לכם?

שתי האפשרויות מעולות אך צריך לתת משקל לכמה סעיפים:

המחיר- גרניט יקרה יותר מהקיסר בעשרות אחוזים ואפילו יותר במקרים שבהם מדובר בדרניט באיכות יוצאת דופן.

שימושיות – שניהם טובים אך הגרניט יכולה להפוך את השימוש במטבח לקצת יותר נוח. יתרון משמעותי למי שמחזיק במטבח פעיל אך כבר ראיתי המון (באמת הון) בשלנים ואופים שבמטבח שלהם יש אבן קיבר והם מאוד מרוצים. חשוב להדגיש שהגרניט טובה יותר אך זה לא אומר שהקיסר אינו טוב.

טעם איש – רוצים אבן טבעית – לכו על הגרניט. רוצים משטח צבעוני שיתאים לארון – לכו על קיסר.