סופה לנדבר, השרה לקליטת עלייה
סופה לנדבר, השרה לקליטת עלייהצילום: הלל מאיר/TPS

שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר (ישראל ביתנו) התייחסה היום (ראשון) למשבר בקואליציה סביב חוק הגיוס.

על ההתעקשות של שר הביטחון אביגדור ליברמן להעביר את חוק הגיוס רק בנוסח שיגבש משרד הביטחון אומרת לנדבר כי ״לפני הכל אנחנו חושבים על מדינת ישראל. כולם צריכים לשרת בצבא. חשוב שהמתווה יהיה מבוסס על ייעוץ של אנשי הביטחון״.

לנדבר שוחחה עם עיתונאים ביריד העלייה הענק של ארגון ״נפש בנפש״ בניו יורק, ואמרה כי הבחירות היו אמורות להתקיים במועדן וחבל שהקואליציה הידרדרה לסיטואציה הנוכחית.

השרה לנדבר הבהירה כי ליברמן ונתניהו לא סגרו ״דיל״ ביניהם במטרה להשאיר את תיק הביטחון בידי סיעת ישראל ביתנו.

״לא דברנו על תפקידים בממשלה הבאה, זה לא רלוונטי עכשיו לדבר על תפקידים״. לנדבר הדגישה כי ״לא קיימת אופציה של איחוד עם הליכוד. אנחנו הולכים לבד. כל הדיבורים האחרים הם ספקולציות״.

לנדבר נשאלה האם יש סיכוי שמפלגתה תמליץ לנשיא מדינה על לפיד או גבאי כמועמד להרכבת הממשלה הבאה, והשיבה ״אנחנו עוד לא נמצאים במערכת בחירות. היינו ואנחנו נשארים שותפים נאמנים של ראש הממשלה״.

שרת העלייה והקליטה התייחסה ליריד העלייה של ״נפש בנפש״ המתקיים היום בניו יורק ומאפשר לאלפי יהודים מצפון אמריקה להתעניין ולהתכונן לקראת עלייתם לארץ ישראל.

״עד היום ׳נפש בנפש׳ העלו לישראל 55 אלף יהודים ואני מעריצה את העבודה שלהם. בכל שנה עולים לישראל 30 אלף יהודים מכל העולם, מתוכם 7000 עולים חוזרים״, סיפרה השרה