נבחרת תיכון מדעים ואומנויות חדרה
נבחרת תיכון מדעים ואומנויות חדרה צילום: דוברות משרד החינוך

אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל תיפתח מחרתיים (רביעי) בעיר ראשון לציון, אשר נבחרה לארח את התחרות.

לאליפות, המתקיימת בישראל בפעם הראשונה, יגיעו 400 שחקנים-תלמידים מ-13 מדינות (14 מדינות, כולל ישראל).האליפות העולמית תינעל ב-20.318, אז תקבע מיהי נבחרת בית הספר הטובה בעולם.

הוועדה המארגנת של האליפות, אשר כוללת בתוכה את הפיקוח על החינוך הגופני, התאחדות הספורט לבתי ספר ועיריית ראשון לציון, עבדה במהלך השנה האחרונה ביחד עם ISF(international federation schools sport) על ארגון האליפות.

במשרד החינוך מציינים שהחלטת הנהלת ISF לפיה ישראל תארח את אליפות העולם בקט רגל מעידה על אמון ועל מעמד הפיקוח הארצי על החינוך הגופני בארגון העולמי.

כחלק מארגון האליפות, ישתתפו תלמידים רבים ממערכת החינוך בכל תהליכי הארגון והתפעול של האליפות, ובכלל זה ליווי הנבחרות, תפעול לוגיסטי ומזכירות, וניהול האירועים והטקסים השונים.

שמונה בתי ספר תיכוניים ייקחו חלק בניהול האליפות: חמישה בתי ספר מתוכם נבחרו 45 תלמידים אחראים, דוברי שפות זרות (עם דגש על אנגלית), יובילו את הנבחרות לאורך כל האליפות. שלושה בתי ספר מתוכם נבחרו 45 תלמידים, יובילו את הנעשה במזכירות ובאולמות המשחק.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את המארגנים והמשתתפים, "אירוח אליפות העולם לבתי ספר בקט-רגל הוא אירוע חשוב לקידום תרבות הספורט במערכת החינוך ובמדינת ישראל. תרבות ספורט, רוח תחרותית, ואורח חיים בריא, הם חלק מליבת הערכים אליהם אנו מחנכים. הצטיינות בספורט מחייבת השקעה אישית מאומצת, שיתוף פעולה בקבוצה, ורוח תחרותית לצד ערכי יושר ומשחק הוגן. אני מאחל לשחקנים ולשחקניות שמייצגים אותנו בתחרות הצלחה רבה - הכדור במגרש שלכם".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ציין "המשרד מקדם את החינוך הגופני בשורה של תכניות, ומעודד כל תלמידה ותלמיד להרבות בספורט, במהלך שעות הלימודים ולאחריהן. ספורט הישגי, כמו כל תחום הישגי אחר, הוא תולדה של השקעה והתמדה, ועלינו האחריות לסלול לכל תלמיד את דרכו. אני מברך את משתתפי אליפות העולם לבתי הספר התיכוניים, ומאחל הצלחה לנבחרות הישראליות".