שוקולד בלונדי
שוקולד בלונדיצילום: יוסי צור

בשבוע שעבר מלאו 15 שנה להירצחו של אסף "בלונדי" צור, בן 17, בפיגוע בקו אוטובוס 37 בחיפה, ביחד עם עוד 16 בני אדם.

אביו, יוסי צור, מנציח מאז את זכרו בדרכים מגוונות ויצירתיות.

לפני כמה חודשים ראה ידיעה בעיתון, לפיה "עלית שטראוס" יוצאת בישראל עם הגרסה שלה לשוקולד המכונה "בלונדי”.

"נתקעתי עם הידיעה", כתב האב השכול בפייסבוק, “כי באותו הרגע, החוסר היומיומי של אסף גדל והפך ענק, גדול, כואב. היה חסר לי מי שיגיב לידיעה ויגיד מה הוא חושב עליה. יכולתי רק לדמיין, אבל דימיון לא מתקרב אפילו למה שחשבתי שיכול להיות. ניסיתי לדמיין שמחה, אבל לא הצלחתי, מרחק השנים הקהה משהו ביכולת לדמיין מה היה אסף אומר ומה היה עושה ואיך היה מגיב”.

"אסף אהב שוקולד. זהו. ללא הסברים או תירוצים פשוט אהב. נזכרתי שבאתר האינטרנט שלו כשכתבנו עליו כל מיני עובדות בקצרה – כתבנו פשוט 'מאכל: שוקולד'.

"ובהרחבה – 'אסף היה איש של שוקולד וממתקים, לו היה מתאפשר לו היה חי רק על ממתקים'.

"בשנה השנייה, באזכרה, דנה (הדודה של אסף) כתבה בין היתר: 'כל פיסת שוקולד וכל חתיכת חיים מזכירות לנו אותך'.

"בחתונות וימי נישואים סופרים בחומרים, לכל שנה יש כינוי – שנה ראשונה חתונת הנייר, שנייה כותנה, עשרים וחמש כסף, חמישים זהב, חמש עשרה שנים – חתונת הקריסטל/ בדולח. והרעיון שאסף היה קונה ומחלק כדי לעשות מזה ענין כיפי – קנה אותי, החלטתי שאזכרת החמש עשרה שנים תהיה אזכרת השוקולד.

"פניתי לעלית שטראוס, ביקשתי מהם שיכינו לי אריזות שוקולד אבל עם תמונה של אסף על האריזה כדי שאוכל לחלק כאן באזכרה, הם נענו ממש בחיוב ונרתמו לעזור, הם הכינו את החפיסות לפי הבקשה שלי ותרמו את השוקולד עצמו. וכאן על השולחן מאחור בקופסאות יש שוקולד בלונדי בטעמים שיצאו לשוק.

"וכמו שדנה כתבה והקריאה כאן בשנה השנייה – 'כל פיסת שוקולד מזכירה לנו אותך', בקשתי אליכם, כל אחד מכם, אנא קחו חפיסה ובימים הבאים ובשבוע הקרוב, קחו קוביית שוקולד, התענגו עליה, תהנו ממנה ועם טעם השוקולד תזכרו את אסף”.