תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו

חברת מודיעין אזרחי שהעסיקה את הנהג בזמן שבו בוצעה ההקלטה תובעת ממנו רבע מיליון שקלים בטענה שהפר את החובות המוטלות עליו כעובד.

ערוץ 7 , כ"ה באדר תשע"ח

תביעה נגד הנהג שהקליט את יאיר נתניהו-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: פלאש 90

חברת מודיעין אזרחי הגישה היום (שני) לבית הדין לעבודה בירושלים כתב תביעה נגד רועי רוזן, הנהג שהקליט את השיחה בין בנו של ראש הממשלה נתניהו, יאיר, ובין חבריו, במהלך בילוי לילי בתל אביב.

נזכיר כי ההקלטה המביכה, שחשפה את הרגלי הבילוי של נתניהו הצעיר, שודרה בחודש ינואר בחדשות 2 וגררה סערה ציבורית ותקשורתית רחבה.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין יעל דולב, אדם עדי ואלי בלושבסקי ממשרד גרוס (GKH), נטען כי מדובר בהפרה בוטה של הנתבע את החובות הבסיסיים החלים עליו כעובד, חובות אמון, תום-לב וסודיות, לשון הרע וגזל סוד מסחרי אשר ממשיכים לחול עליו גם כעובד לשעבר.

מדובר בהוראות שנקבעו במפורש בהסכם העבודה האישי, בהסכם העבודה הקיבוצי בענף השמירה והאבטחה ובהסכם הקיבוצי של המעסיקה.

"כתב התביעה שלהלן משרטט פעילות מקוממת ובלתי חוקית אשר הזיקה לתובעת ופגעה קשות במוניטין התובעת, מוניטין אשר על ביסוסו עמלה לאורך שנים, ורבים בתקשורת ובציבור קראו למשרד ראש הממשלה לבטל את ההתקשרות עם התובעת", נכתב בתביעה.

"סיפור המעשה שלפנינו מגולל מסע, מתוכנן כנראה, של תיעוד במסתרים של אורחות חייו הפרטיים של בנו של ראש הממשלה, מר יאיר נתניהו, ולאחר מכן - בבחינת הוספת חטא על פשע - ניסיון לספסר תמורת מזומנים ברגעים הפרטיים והדיסקרטיים של יאיר נתניהו, עד אשר נמצא כלי תקשורת שהיה מוכן לשלשל לידי הנתבע שלמונים תמורתם", נאמר עוד בכתב התביעה.

עו"ד יעל דולב, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד גרוס, אמרה כי "תופעת ההקלטות הפכה לתופעה קשה ומטרידה במערכת יחסי העבודה. כולם מקליטים את כולם. לא זו הדרך לקיום יחסי עבודה אמינים והוגנים. המקרה שלנו הוא אמנם מקרה קיצון של שימוש לא נאות, בלשון המעטה, של תופעת ההקלטות, אך אני מקווה שבין הדין יגיד את דברו כנגד תופעה פסולה זו".