מהדק קשרים: ג'רבי נועד עם ראש אכ"א

השניים סיכמו במהלך השיחות ביניהם על הגברת שיתוף הפעולה בהפניית צעירים חרדים לשירות לאומי-אזרחי.

חזקי ברוך , כ"ה באדר תשע"ח

שר שלום ג'רבי עם האלוף מוטי אלמוז
שר שלום ג'רבי עם האלוף מוטי אלמוז
צילום: דוברות השירות הלאומי-אזרחי

האלוף מוטי אלמוז, ראש אגף כוח אדם בצה"ל, נועד עם מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, בלשכתו בירושלים, על מנת לחזק את שיתוף הפעולה עם השירות הלאומי-אזרחי, המהווה אלטרנטיבה לשירות צבאי בקרב מקבלי הפטור משירות בצה"ל.

בפגישה סקר ג'רבי את פעילותם ותחומי שירותם של כ-18,000 מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי, המגיעים מכלל המגזרים בחברה הישראלית, בדגש על מסלולי השירות לנערים מרקע של סיכון ומצוקה ולצעירים עם צרכים מיוחדים, אשר קיבלו פטור מהצבא וזוכים למסלול שירות מותאם בשירות הלאומי-אזרחי.

בנושא אחוזי השירות ברשויות המקומיות, ביקש ג'רבי מראש אכ"א לפעול לכך שגם משרתי השירות הלאומי-אזרחי ייכללו בנתונים המתפרסמים אודות אחוזי המשרתים מהרשויות המקומיות.

כמו כן, סיכמו השניים על דרכים להמשך שיתוף הפעולה בהפנייתם של צעירי המגזר החרדי המבקשים לשרת בשירות האזרחי. בנוסף, עלה בפגישה נושא ההידברות בין מגזרים שונים בחברה הישראלית אשר באה לידי ביטוי בצה"ל ובשירות הלאומי-אזרחי.

מנכ"ל השירות הלאומי, שר-שלום ג'רבי, אמר לאחר הפגישה כי "רשות השירות הלאומי-אזרחי, יחד עם השר הממונה אורי אריאל, מייחסים חשיבות רבה לשיתוף פעולה הדוק עם אכ"א ועם צה"ל, אשר מאפשר למצות את פוטנציאל התרומה למדינה ולחברה של צעירי החברה הישראלית מכלל המגזרים, באמצעות השירות בצה"ל ובאמצעות השירות הלאומי-אזרחי למי שהצבא פטר אותו משירות במסגרתו".