בסוף הכל אפשרי

לרגל גיוס לוחמי ההנדסה הקרבית אנו מביאים את טורו של רב"ט מעיין אלמקייס המשרת כקשר מ"פ בגדוד 603, ומספר על הדרך המיוחדת שעבר.

מעיין אלמקייס , כ"ו באדר תשע"ח

בסוף הכל אפשרי      -ערוץ 7
רב"ט מעיין אלמקייס
צילום: דו"צ

לא האמנתי שאצליח להתגייס לצה"ל והינה אני היום, משרת כקשר מ"פ בפלוגת צמ"ה בגדוד 603, חטיבה 7 ובקרוב מקווה לצאת לקצונה.

גדלתי בשיכון ד' בטבריה, שכונה שידועה כבעייתית, שכונת סמים. חוויתי ילדות לא פשוטה גדלתי בבית עם עוד 15 אחים מתוכם רק ארבעה ביולוגיים. לא הייתי נער ההולך בתלם, הייתי מסתבך עם המשטרה, מקלל, הולך מכות ותיקים במשטרה היו נפתחים לי בכל שבוע. ככה גם עם החברים והאנשים שסביבי.

כשהייתי בן 15, לפני 5 שנים אבי נפטר ועולמי התהפך, המצב המשפחתי התערער. היו לילות שהייתי ישן בחוץ. התחלתי לעבוד כדי לעזור למשפחה, הרגשתי שיהיה לי מאוד קשה להגיע לצבא בגלל המצב הכלכלי והמשפחתי המורכב. למרות זאת הגעתי לחוות השומר שם קיבלתי תמיכה ועזרה.

ידעתי שאני רוצה להגיע לקרבי יותר מהכל ולאחר קשיים ואתגרים רבים בחוות השומר הצלחתי להגיע להיות לוחם הנדסה בפלוגת צמ"ה של הגדוד.

התחלתי את תפקידי כנהג אבל זה לא הסתדר. לאורך כל הדרך חברים שלי לגדוד, המשקית ת"ש והמ"פ שלי עזרו לי באופן יומיומי ושגרתי; בארוחות, בשיחות ובכל מובן אפשרי. בשלב מסוים עברתי להיות קשר של המ"פ בפלוגה והיום אחרי הרבה טלטלות אני מרוצה מהתפקיד.

התיקים הישנים במשטרה נסגרו. לא חשבתי שהיום הזה יגיע,לא האמנתיי שאי פעם יסמכו עליי ויעניקו לי אחריות גדולה, חברות, רעות ומשפחתיות. העבר שליווה אותי נמצא כבר מאחוריי ואני מרגיש שהגעתי למקום שעושה לי טוב, אני מאוד רוצה לצאת לקצונה ולהגיע לפסגה. אני ממליץ לכולם להגיע להנדסה קרבית, בעקבותיי חברים מהבית ושלושה מהאחיינים שלי התגייסו להנדסה קרבית.