הסיוט של משפחת אריאל

מטרידן סדרתי השתלט על חלקת הקבר של תמר אריאל ז״ל, שלח הודעות נאצה לחבריה והשחית רכוש. הוריה מבקשים: "רק רוצים שהדבר הזה ייפסק".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

הסיוט של משפחת אריאל-ערוץ 7
סגן תמר אריאל
צילום: דובר צה"ל

משפחתה של תמר אריאל ז״ל, נווטת הקרב הדתייה שנהרגה במפולת שלגים בנפאל, נאלצת להתמודד לא רק עם האובדן והגעגועים אלא גם עם מטרידן סדרתי שלא נותן מנוח למשפחה כבר יותר משלוש שנים.

בעיתון ״ידיעות אחרונות״ דווח כי המטרידן החל בביקורים יומיומיים בקברה של תמר, השתלט על החלקה, ושלח הודעות נאצה ומיילים לכל מי שקשור במישרין ובעקיפין לתמר ולהנצחתה.

האיש אף הגיע לבית משפחת אריאל וריסס את המכוניות של בני המשפחה, ואז הם החליטו לפנות למנכ"ל יד לבנים אלי בן שם וגם לתקשורת, בתקווה שהרשויות יתעוררו וישימו סוף לסיוט המתמשך.

הפגישה הראשונה בין המטרידן לבין ענת וחנן אריאל אירעה לקראת סיום ימי השבעה, כשהוא הגיע כביכול לנחם בביתם שבמשואות יצחק.

״מהר מאוד הבנו שהוא מעולם לא הכיר את תמר", מספרת ענת לידיעות אחרונות. "אחרי השבעה ראינו שהוא עולה לקבר שלה. בהתחלה לא ראינו בזה משהו מוזר, אבל אז זה התחיל להיות על בסיס יומי. הוא פשוט פיתח אובססיה לקבר שלה ואליה".

"יום אחד הגענו וגילינו שהוא בנה מעל הקבר פרגולה גדולה", מספר חנן. "הוא שם כיסאות עם בקבוקי מים, וכל מה שאנשים אחרים מביאים הוא מעלים. הוצאנו נגדו כבר מספר צווי הרחקה ואת כולם הוא הפר".

רבים מבני המשפחה מעדיפים שלא לפקוד את הקבר מחשש להיתקל במטרידן. “אנחנו חוששים לחיינו. אנחנו לא יודעים עוד למה הוא מסוגל”, אומר האב.

האיש המטריד אף שלח הודעות נאצה ומיילים, תחילה להורים ואז לכל מי שהיה לו קשר לתמר או שפעל להנצחתה.

"זה התחיל בהודעות איומות אלינו על כך שלא חינכנו את תמר היטב, והמשיך להאשמות בהתעללות מינית ונפשית מצידי כלפי תמר", מספר חנן. "אחרי זה הוא התחיל לשלוח מיילים בתפוצה רחבה לרבנים מהציונות הדתית, למפעילי דף הפייסבוק לזכרה של תמר ולכל מכריה".

כאמור, המטרידן גם החליט להגיע עד פתח בית משפחת אריאל ולרסס את המכוניות של המשפחה בספריי שחור. "לא משנה כמה חמורים המעשים שלו, בכל פעם הוא מצליח להשתחרר בערבות. הגענו להורים שלו, משפחה מאוד מיוחסת בירושלים, אבא פרופסור, אחים מוצלחים מאוד והם טענו שהם לא בקשר עימו ולא אחראים למעשיו".

בני משפחת אריאל פנו לעמותת יד לבנים בבקשה לעזרה. במכתבם ציטטו את הדברים הבלתי נתפסים שכתב להם המטרידן: “חנן, אבא של תמר, התעללת מינית בתמר”, “ענת, אמא של תמר, היכתה אותה”.

לדברי המשפחה האיש מעורער בנפשו. בעקבות המכתב, מפקד משטרת קריית־מלאכי יצר קשר עם המשפחה, שמבקשת רק דבר אחד: "שהדבר הזה ייפסק. די לנו להתמודד עם הכאב והשכול".