מערת המכפלה תונגש בזכות ח״כ ממרצ

חבר הכנסת מוסי רז פנה אל שר הדתות הפלסטיני והפציר בו להנגיש את ״מסגד איברהימי״ כך שגם בעלי מוגבלויות יוכלו להתפלל במקום.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

מוסי רז
מוסי רז
צילום: מאיר אליפור/TPS

חבר הכנסת מוסי רז (מרצ) פנה אל שר הדתות הפלסטיני יוסף אידעיס ואל ראש עיריית חברון תייסר אבו סנינא כדי שיפעלו להנגשת מערת המכפלה, אותה כינה ח״כ רז ״מסגד איברהימי״.

במכתב ששיגר רז תחת הכותרת ״הנגשת המסגד האיברהימי שבחברון - פלסטין״, כותב חבר הכנסת כי ״המבנה משמש כיום בני כל הדתות מוסלמים יהודים ונוצרים ומהווה מקום דתי ותרבותי לכל העמים.

"אני רואה בכם הגורם הריבוני על המקום ומפציר בכם לקדם את ענין הנגשת המקום", הוסיף רז. לדבריו לכל אדם יש זכות להגיע לכל מקום גם אם מבחינה גופנית הוא מוגבל.

ח״כ רז מדגיש במכתבו לבכירים הפלסטינים, ״בטוחני שפנייתי זו תיפול על אזניים קשובות ותקדם את השלום ואת זכויות האדם באזור״.

הוא גם מציע שגורמים בינלאומיים או תורמים מחו"ל יממנו את הנגשת מערת המכפלה. ״ישנם הרבה מאוד קרנות שפועלות להנגשת מקומות שישמחו לסייע. כמו כן אונסק"ו רק השנה הכליל את המקום כמקום פלסטיני בעל ערך תרבותי ואני בטוח שהוא גם ישמח לסייע״.

שי גליק, מנכ"ל ״בצלמו״ - ארגון זכויות אדם ברוח יהודית, אמר כי חוסר הנגישות של מערת המכפלה לנכים מהווה, "פגיעה הומניטרית בזכויות אדם. ח״כים מימין ומשמאל מאוחדים בדעתם שהמקום חייב להיות נגיש במיידי. אני קורא מיידית למינהל האזרחי לשבת עם הווקף ועיריית חברון ולסכם על הנגשת המקום".