ראש ישיבת שדרות:
''הרב סדן צריך לקבל עוד פרס ישראל''

ראש ישיבת ההסדר בשדרות, הרב דוד פנדל, מגבה את ראש המכינה הקדם צבאית בעלי. ״גדודים מעורבים זה אסור, זה ידוע בכל בתי המדרש".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

ראש ישיבת ההסדר בשדרות, הרב דוד פנדל, הגיב למתקפה של עיתונאי השמאל נגד המכינה הקדם צבאית והעומד בראשה הרב אלי סדן.

״הבחורים יודעים שגדודים מעורבים זה אסור, זה דברים שלמדנו, לא חידשנו וזה בכל בתי המדרש, זה לא רק אצל הרב אלי סדן", אמר הרב פנדל בכנס שנערך בישיבת שדרות, בהובלת ארגון חותם.

לדברי הרב פנדל, הרב אלי סדן ''צריך אולי לקבל עוד פרס ישראל על זה שהוא אומר דברים ברורים, דברים תורניים״.

הרב פנדל ביקש לחזק את ראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר שהושעה משירות מילואים לאחר שהתבטא נגד שירות בנות בצה''ל. ''אדם מלא אש, מלא תורה, מלא עוצמות, הלוואי שירבו כאלו ראשי ישיבות שמעמידים חיילים'', אמר פנדל.

ראש ישיבת שדרות הצהיר ''אנחנו מאמצעים את פסיקת הרבנות הראשית לדורותיה - נגד גיוס בנות", והדגיש כי הוא לא חושש לומר את הדברים גם מול מצלמות כלי התקשורת.

הכנס בישיבת שדרות נערך תחת הכותרת "המשפחה היהודית מול התעמולה הלהט"בית''. המארגנים בפורום חותם הסבירו כי "אל מול הניסיונות לנצל את תופעת הלהט"ב כדי לפגוע בערכי המשפחה היהודית בישראל, נתכנס לברר את הנושא ולומר אמירה ברורה בעניין על פי דרכה של תורה''.

באותו הכנס, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) תקף את ח"כ מרב מיכאלי ואמר "היא לא מתחתנת ולא מביאה ילדים, אפילו לא גרה בדירה אחת עם בן הזוג שלה, שתי דירות לשני עמים. היא מגיעה לשיגעונות כאלה, שני הורים לכל ילד, הכול הולך לאיבוד, אין לזה קיום, זה לא עובד".