המרכז האקדמי לב ממריא לחלל

המרכז האקדמי לב ישתתף בחקר כדור הארץ – דרך החלל. פרופ' דנא-פיקארד: "אני נרגש לקחת חלק במחקרים ולתרום את תרומתנו למחקר''.

רעות הדר , כ"ז באדר תשע"ח

המרכז האקדמי לב ממריא לחלל-ערוץ 7
פרופ' נח דנא - פיקארד
צילום: המרכז האקדמי לב

לווין התצפית הישראלי-צרפתי ''ונוס'' ישמש לחקר כדור הארץ דרך החלל, במסגרת שיתוף הפעולה של ישראל וצרפת.

באמצעות הלווין, יחקור פרופ' נח דנא-פיקארד מהמרכז האקדמי לב את השינויים בצמחייה הטבעית בכדור הארץ ואת מחזור המים במדינת ישראל, תוך שימוש בלווין התצפית ונוס. לווין התצפית על כדור הארץ מאפשר לחזור ולתצפת את אותו מקום בתדירות גבוהה, כך שניתן להשוות שינויים באותו תא שטח.

פרופ' דנא-פיקארד זכה בתקציב מחקר ממשרד המדע ואת המחקר שיארך כשנתיים יבצע החוקר במעבדת החלל במרכז האקדמי לב, יחד עם חוקרים וסטודנטים הלומדים במרכז, תוך שהם יעבדו בשיתוף פעולה עם מדענים מהתעשייה האווירית. החוקרים גם יעמיקו את שיתוף הפעולה עם הצוותים השונים של הלווין ונוס.

"מדינת ישראל נחשבת לאחת מחמש המדינות המובילות בעולם בחקר החלל וזו תעודת כבוד ליכולות של המוח הישראלי והמחקר הישראלי", אומר פרופ' דנא-פיקארד.

"אני נרגש לקחת חלק במחקרים ולתרום את תרומתנו למחקר. היכולות הטכנולוגיות המתקדמות והיציאה מחוץ לגבולות כדור הארץ מזכירות לנו שוב ושוב את גדלות הבורא ואת השכל האנושי שניתן לנו כדי לפתח ולחקור את העולם", הדגיש.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il