הדחת הרב קוסטינר: "צריך להפוך שולחן"

הרב אריאל בראלי קורא לרבצ"ר ולאיגוד ישיבות ההסדר להילחם נגד הדחת ראש ישיבת מצפה רמון ממילואים. "זו סתימה פיות".

בני טוקר , כ"ח באדר תשע"ח

הדחת הרב קוסטינר: "צריך להפוך שולחן"-ערוץ 7
הרב אריאל בראלי
צילום: מכון משפט לעם

הרב אריאל בראלי, ראש מכון משפט לעם ומראשי ארגון חותם, קורא לרב הראשי לצה''ל ולאיגוד ישיבות ההסדר להיאבק נגד הדחתו של ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון הרב צבי קוסטינר מתפקידו כרב קורס רבנים צבאיים במילואים.

"מה שאנחנו רואים לנגד עינינו זה המשך ההידרדרות במעמדה של הרבנות הצבאית כי היה צריך להפריד בין התכנים שהרב קוסטינר מעביר בתוך הקורס לבין הרוח החינוכית שהוא מלמד במקומות אחרים", אמר בראלי לערוץ 7.

לדבריו, הדחת הרב קוסטינר ממילואים מעבירה מסר שלילי לכל הרבנים הצבאיים, ''שילמדו לדבר רק דברים ששר הביטחון רוצה לשמוע. זה שר ביטחון שאין לו שום קשר בין ספרא לסייפא, פעם אחת הוא רוצה לסגור את המכינה בעלי, פעם שנייה הוא מונע מהרבצ"ר להיפגש עם הרב הראשי לישראל וכעת הוא מעז למנוע מהרב קוסטינר שהקים ומוביל את הקורס ללמד בו, ואין כאן שום סיבה מקצועית להדחה חוץ מהניסיון של השר ליברמן להראות מי בעל הבית".

הרב בראלי קורא לרבצ"ר הרב תא''ל אייל קרים ולאיגוד ישיבות ההסדר להלחם כנגד ההדחה, "ההתבטאויות של הרב קוסטינר לגיטימיות והן ברוח ההלכה, אני תמה על השתיקה לנוכח הניסיון לסתום את הפה לרב בישראל. איך ייתכן שאיגוד ישיבות ההסדר לא נלחמים כנגד הדחתו של רב הקורס ועל זה שרב יוכל להביע את דעותיו?

''הרב קוסטינר לא פגע באיש ויש לו דעות בנושא שירות נשים ופקודת השירות המשותף, להערכתי זה יחזור אלינו כמו בומרנג כי אם המעמד שלנו הוא כזה אז גם לא נוכל לעמוד כחומה מול עניינים אחרים כמו כשרות ושבת אם אנחנו מקפלים את הדגל. צריכים ללמוד מהרב גורן להיות חזקים ולדעת מתי צריך להפוך שולחן".