אילנה ראדה
אילנה ראדה צילום: פלאש 90

אילנה ראדה, אמה של הילדה תאיר ראדה ז"ל משוכנעת כי יתקיים משפט חוזר בתיק הרצח של בתה זאת על רקע דבריו של יצחק אילן ראש אגף החקירות לשעבר בשב"כ שאמר שרומן זדורוב אינו הרוצח.

"אני והצוות המשפטי שלי רוצים להיפגש איתו ולראות אם אפשר לשתף פעולה זאת משום שבאמת אין די באמירות בכנסים שונים ולי אין את האפשרות כאמא של הקורבן להביא לפתיחת המשפט, אבל לכל הבכירים האלה יש אפשרות להניע דברים יותר ממני. הם יכולים להזיז את המערכות האלה ולהלחם יותר ממני. אני קוראת מכאן לכל מי שיש ראיות בפרשה להביא את הדברים לבית המשפט ולגורמים האחראים".

ראדה מעריכה כי בסופו של דבר משפט חוזר יפתח, "אנחנו נוהגים באחריות ולא נצא בססמאות אבל כל מיני דברים מתבשלים ובסוף יהיה משפט חוזר זה יהיה בלתי נמנע. אני זוכה לתמיכה אדירה בציבור גם בישראל וגם בחו"ל, אני בהלם כמה הציבור תומך, אנשים מזהים אותי ומוכנים ללכת איתי, אני מקבלת אהבה רבה וזה נותן לי המון כוח הלוואי ויהיו לי את האפשרויות לנער את התיק".

היא מתייחסת לאולגה זדורוב שמנסה בימים אלה לגייס כספים להוצאת ספר על בעלה שלטענתה יושב בכלא על לא עוול בכפו, "אני מאחלת לה בהצלחה עם הספר. אני פוגשת אותה לפעמים בסופר היא גם גרה בקצרין אני לא חברה שלה, כל עוד התיק נמצא בסימן שאלה גדול אני לא יכולה להיות חברה שלה, היא עושה את המלחמה שלה ואני עושה את המלחמה שלי.

אמרתי כל הזמן גם אם רומן זדורוב או ילד מבחוץ או חבורת נערים, לא משנה מי רצח, העיקר שתהיה אדמה מוצקת וראיות פורנזיות שיקשרו את האדם לרצח ואני אלך עם האמת הזאת. וגם אם בסופו של תהליך יבוא איזה מישהו ופתאום תתהפך הקערה ויתברר שזדורוב הוא הרוצח ,אני אלך עם האמת הזאת ואם טעיתי אוריד את הכובע".