אלאור אזריה
אלאור אזריה Photo by Avshalom Sasoni/POOL

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) קורא בערוץ 7 לשחרור מיידי של אלאור אזריה.

"עמדתי חד משמעית - מזמן היה צריך לקצר את המאסר שלו, אזריה נענש הרבה מעבר למה שהיה צריך להיענש וגם אם מישהו חשב שאולי יש צורך 'לחנך' את חיילי צה"ל או היו כאלה שחששו שמא חיילי צה"ל יפחדו ליטול חלק בפעילויות מבצעיות... התברר שזה לא קרה", קובע סגן השר.

לדבריו, ''לא יורים פה במחבלים כשהם כפותים או שכובים על הרצפה, חיילי צה"ל יודעים להיזהר בזה וההוראות ברורות ומצד שני ראינו שאין ברוך ה' שום רתיעה של חיילים להיות שותפים בפעולות מבצעיות''.

הרב בן דהן קובע כי רמת המבצעיות של צה"ל לא ירדה בעקבות פרשת אזריה, ''ולכן הלקח שמישהו רצה שילמד מפרשת אלאור אזריה כבר נלמד היטב, הדבר הנכון זה לשחרר אותו כמה שיותר מהר".

בסיכומו של שבוע פוליטי סוער טוען בן דהן כי אף מפלגה לא באמת רצתה ללכת לבחירות, "לאף אחת מהמפלגות לא היה רצון אמיתי ללכת לבחירות, רוב המפלגות או נשארות באותו מצב או אפילו יורדות אז מה פתאום שילכו?

''הממשלה מתפקדת ועושה דברים טובים ששנים לא נעשו בתחום החינוך, חקלאות, משפט, ביטחון וגם הממשלה העבירה תקציב טוב שמוסיף ארבעה מיליארד שקל לנכים לניצולי שואה ולדיור, יש כאן ממשלה שפועלת כראוי ומערכת יחסים טובה בין השותפות. גם לחוק הגיוס נבנתה מסגרת והחוק יהיה חייב להיות מאושר במושב הקיץ".

הרב בן דהן לא צופה שהיועץ המשפטי ימסור את המלצותיו על תיקי נתניהו בשנה הקרובה, "המלצה של היועץ לא תהיה בשנה הקרובה, אולי בתחילת 2019, בוא נראה על מה תהיה ההמלצה ועל מה מאשימים אותו, אם זה שוחד חס ושלום או קבלת טובות הנאה יש הבדלים עצומים".

על רקע הסקרים האחרונים, חשוב שמפלגת הבית היהודי תבדל את עצמה מהליכוד, "ראינו עלייה בסקרים של הבית היהודי אבל תמיד צריכים לבדל את עצמנו מבחינת העמדות שאנחנו מייצגים, שהן עמדות שנובעות מכוח עמדות אמוניות, מכוח הביטחון והאמונה שלנו בארץ ישראל ולא בגלל דאגה למצב הביטחוני.

''אנחנו רוצים בישובה של ארץ ישראל כי זו ארצנו ומדינתנו אז יש הבדלים עצומים ביננו לבין הליכוד ויש עוד נושאים. אני מקווה שדברים שהיו בבחירות הקודמות לא יהיו בבחירות הבאות - שבשבוע שבועיים האחרונים היתה נדידה גדולה של מצביעים מהבית היהודי לליכוד בגלל החשש שמא הליכוד יפול ולא יקים ממשלה. סביר להניח שלא תהיה נדידה כזאת".