נערכים לעליה ההמונית להר הזיתים

רבים מגדולי הפוסקים סוברים שמי שיש לו 'יארצייט' בחודש ניסן ילך לבית הקברות בערב ראש חודש ניסן.

תגיות: הר הזיתים
בן שאול , כ"ח באדר תשע"ח

הר הזיתים
הר הזיתים
צילום: ללא קרדיט

ערב ראש חודש ניסן נוהגים רבים לעלות על קברי יקיריהם בשל העובדה שבחודש ניסן לא נוהגים לפקוד את בתי העלמין מפני היותם "ימי רחמים".

רבים מגדולי הפוסקים סוברים שמי שיש לו 'יארצייט' בחודש ניסן ילך לבית הקברות בערב ראש חודש ניסן.

לקראת יום המחר – ערב ראש חודש ניסן - הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בראשות המנכ"ל הרב הלל הורוביץ נערכת להגעת מאות אנשים להר הזיים כדי לפקוד את קברי יקיריהם.

ההמונים יעלו להתפלל באמצעות קו האוטובוס החדש מספר 84 שהחל לפעול לפני תקופה על ידי חברת אגד. קו האוטובוס החדש יוצא מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת אל הר הזיתים. קו האוטובוס, פועל בימי הביקוש א- ה, בין השעות 08:30 עד 19:00, מידי 45 דקות. נע בציר קצר ויעיל מאוד- מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת להר הזיתים.

יש לציין, כי בשל פעילות הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים- בשנים האחרונות המצב הביטחוני בהר הזיתים בשיפור ניכר ומתמיד והולכים ופוחתים זריקות האבנים בצירי העלייה אל ההר. כבר תקופה ארוכה שאין וונדליזם ופגיעות בקברים. מועצת בתי העלמין השלימה בניית גדר בגובה של 3 מטר לאורך המורדות הצפוניים והמזרחיים של ההר.

המועצה התחילה בפרויקט של הארת הר הזיתים בתאורת יום בכל חלקי ההר, וסיימו את שלב א' במורדות הצפוניים והמזרחיים, ונערכים לשלב ב' למרחב המערבי והדרומי. בכלל, המצב הביטחוני המשתפר מחזיר את עם ישראל להר הזיתים והמועצה מסכמת שנה עם 200,000 מתפללים ומבקרים בהר הזיתים.