חוטובלי לספרד: פתרון שתי המדינות כשל

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי העניקה למזכיר המדינה הספרדי חוברת על חוקיות ההתיישבות ביו"ש.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח באדר תשע"ח

חוטובלי לספרד: פתרון שתי המדינות כשל-ערוץ 7
חוטובלי ומזכיר המדינה הספרדי
צילום: אלרם מנדל, משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נפגשה היום (חמישי) עם מזכיר המדינה הספרדי אילדפונסו קאסטרו לופז במסגרת הדיאלוג המדיני שמתקיים במשרד החוץ עם ספרד.

חוטובלי הודתה למזכיר המדינה הספרדי על תמיכת ממשלתו בישראל ובהתנגדות הפומבית והנחרצת לחרם על ישראל. בין המדינות שיתופי פעולה פוריים ורבים, בין היתר בסוגיות ביטחון וסייבר.

סגנית שר החוץ נתנה סקירה על השינויים הנדרשים בהסכם הגרעין עם איראן ועל השינוי שעל אירופה להוביל לאור שינוי העמדה האמריקאית. "המנוע העיקרי של הטרור במזרח התיכון הוא איראן אבל הבעיה לא נעצרת במזרח התיכון. היא מגיעה גם על סף דלתה של אירופה", אמרה חוטובלי.

סגנית השר חוטובלי העלתה בקשה לחקיקה ספרדית ברמה הממשלתית שתאסור על BDS בשל הפעילות האקטיבית של תנועת החרם בספרד.

בפגישה עלתה סוגיית הצבעות של ספרד בפורומים הבינלאומיים וסגנית השר חוטובלי אמרה: "שנו את דפוס ההצבעה שלכם באו"ם ובפורומים הבינלאומיים. אם בכוונתכם לראות תהליך שלום במזרח התיכון, אין תחליף למו"מ ישיר. אל תצרו אשליה לפלשתינים שאירופה תפתור עבורם את הבעיה בלי שהם ידרשו להיאבק בטרור ובהסתה.

''ישראל ניסתה במשך 25 שנה את פתרון שתי המדינות. הניסיון לפתרון כשל והגיע הזמן לחשוב על פתרונות חדשים לבעיות ישנות", הסבירה חוטובלי למזכיר המדינה הספרדי.

בסיום הפגישה העניקה לו חוטובלי חוברת שבה עמדת משרד החוץ בנושא חוקיות ההתנחלויות על פי המשפט הבינלאומי, ומתנה המסמלת את ירושלים.