חקירה, אילוסטרציה
חקירה, אילוסטרציהצילום: אייסטוק

שוטר ותיק מתחנת משטרת בת ים הוקלט כשהוא חוקר לכאורה נאשם שכלל לא היה עימו בחדר.

על פי הדיווח בחדשות 2, השוטר חשוד כי בדה ראיות ושיבש הליכי חקירה ומשפט כשהקליט את "החקירה", סירב בשם הנאשם להשיב לשאלות ואף זייף טופס חקירה.

ההקלטה המבוימת והמסמך המזויף הוגשו לבית המשפט והביאו לביטול משפטו של הנאשם ולהגשת כתב אישום נגד השוטר.

המקרה התרחש לפני שנתיים לאחר שאנטולי מטבייצ'וק נעצר בחשד לתקיפה ואושפז בבית חולים לאחר כשהותקף בתחנה בידי השוטרים, שמצדם אמרו כי דווקא הם אלה שהותקפו.

מעצרו הוארך וימים לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום. פרקליטו של מטבייצ'וק הבחין שהקליינט שלו אושפז 20 דקות לאחר המועד בו התחילה לכאורה החקירה, לפי טופס החקירה שהוצג בבית המשפט.

על פי הדיווח בחדשות 2, עורך הדין מצא את החקירה שבה לכאורה שואל החוקר את הנחקר שאלות בעברית, והנחקר מצדו לא עונה. הפרקליט מצא גם את הראייה הדרמטית שהוכיחה כי החוקר קיבל במהלך החקירה המזויפת טלפון מהחוקר השני שהיה בבית החולים.

עורך הדין פנה לבית המשפט ובמהלך הדיון חקר את החוקר על דוכן העדים תוך שהוא משמיע את אותה הקלטה שאיששה את החשד. יושבי האולם נדהמו וימים אחר כך חזרה בה התביעה המשטרתית מכתב האישום ומטבייצ'וק זוכה. לאחרונה פנתה הסנגוריה הציבורית למחלקה לחקירות שוטרים ובשבוע שעבר נחקר השוטר באזהרה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הנושא כפי שהוצג אינו עולה בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל בכלל ועם החתירה לשמירה על טוהר החקירה בפרט. משטרת ישראל תפעל על פי סמכותה לטפל בנושא ובחוקר הן פיקודית והן מערכתית, ללא קשר להליך הפלילי הנחקר במח"ש".