מחפשים מתחת לאדמה

עדו נתניהו התייחס באירוע "שבתרבות" בבאר שבע לחקירות המתנהלות נגד אחיו הגדול, אותן כינה מסע ציד.

ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ח

מחפשים מתחת לאדמה     -ערוץ 7
נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עידו נתניהו, אחיו של ראש הממשלה, מתייצב לימינו ויוצא במתקפה חריפה נגד מערכת אכיפת החוק. "אני מודאג מאוד ממה שאני רואה שקורה לדמוקרטיה הישראלית", אמר באירוע "שבתרבות" בבאר שבע.

"כששמעתי את המלצות המשטרה, מה כביכול התמורה שביבי נתן עבור הסיגרים? שהוא ניסה לעזור לו לוויזה לאמריקה", אמר נתניהו. "הוא עזר לו כי הוא עשה פעולות למען ישראל. מה היו אומרים על ראש ממשלה שלא פעל למען איש כזה?".

נתניהו האח טען כי חוקרי המשטרה מחפשים דברים בכוח, "מתחת לאדמה" כלשונו, כדי להראות שהוא קיבל שוחד.

"זה לא ייאמן", הוסיף. "אני מאמין בתום לבם של רוב החוקרים, אבל יש חשיבה פסיכולוגית קבוצתית בקרב חוקרי משטרה, מעין 'אידאה פיקס' שהם מרגישים שהם חייבים למצוא את השחיתות נגד נתניהו".

"בניגוד לאולמרט, אנחנו רואים באופן ברור שהם מחפשים את הפשע", טען נתניהו. "אין ספק שיש כאן בעיה. יש פה ניסיון לעקוף את רצון הבוחר ואנחנו רואים כמה המשולש הקטלני הזה: עיתונות- פרקליטות-משטרה הוא בעייתי. אנחנו צריכים להיזהר שהמאזן העדין בין הרשויות השונות שמאפשר את הדמוקרטיה לא ישתבש. עושה רושם שהוא כן השתבש".

על המשך עבודתו של נתניהו בצל החקירות אמר האח, "הוא מצליח להמשיך בתפקוד שלו כי הוא יודע שהוא לא עשה שום דבר רע. הוא עובד לפחות 16 שעות ביממה רצוף. יש לו כוחות בלתי רגילים. הציבור מכיר בזה ולכן הסקרים מראים את זה".