תיעוד המבצע ללכידת הרוצח

כוחות צה''ל, המשטרה ושירות הביטחון הכללי עצרו הלילה (ראשון) את המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד בפיגוע דקירה בצומת אריאל בשומרון.

המחבל, עבדל חכים עאצי, אותר ונעצר בשכם לאחר שבועות ארוכים של חיפושים, במהלכם נעצרו ונחקרו מספר חשודים אשר סייעו או היו מודעים למקום הימצאו של המחבל.

המחבל נעצר יחד עם ערבים נוספים ששהו עימו, והועברו להמשך חקירה בשירות הביטחון הכללי.

מרים בן גל אלמנתו של איתמר בן גל התייחסה ללכידתו של רוצח בעלה ושבה על הדרישה להגיב על הרצח בתנופת בניה בישוב הר ברכה, "האמת היא שאני לא מרגישה כלום. זה לא יחזיר לי אותו הביתה. ולא ימנע ממחבל אחר לקום ולרצוח שוב ולהרוס משפחה אחרת. הנחמה היחידה שלנו הדבר היחיד שימנע עוד רצח כזה הוא בנייה. הקמת עיר כתשובה לרצח. אני לא מבינה למה ראש הממשלה מחכה. אני מבקשת ממנו הבוקר. מתחננת. תודיע הבוקר על אישור בניית 800 יחידות הדיור בהר ברכה ובכך הפוך אותה לעיר. זו הנחמה שלנו ושל כל עם ישראל זו תהיה התשובה האמיתית לרצח של איתמר".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך על מעצר הרוצח, "המעגל נסגר. יידע כל מחבל רוצח, שנשים עליו את היד ונבוא איתו חשבון . אני מברך את כוחות הביטחון על פעולה מודיעינית מוצלחת".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר בתגובה ללכידתו של הרוצח, "בירכתי בשם כל עם ישראל את מח"ט שומרון, אל"מ גלעד עמית, על הפעולה הנחושה. כולנו יחד עם כלל אזרחי המדינה שמחים שהמחבל המתועב נלכד. אולם חשוב להדגיש שתפיסת המחבל היא לא הנחמה שלנו - בבניין הארץ ננוחם".

"אנחנו דורשים מראש הממשלה יחד עם המשפחה האבלה לאשר את בניית 800 יחד בהר ברכה ובכך להפוך אותה לעיר. זו תהיה התשובה הציונית והנכונה לרצח הנפשע הזה שגזל מ 4 ילדים את אביהם. האמירה של משפחת בן-גל היא ערכית, מוסרית ונכונה מאין כמוה. אני קורא לראש הממשלה להודיע עוד היום על אישור הבנייה בהר ברכה בישיבת הממשלה", הוסיף דגן.

בכי ודמעות באזכרה לרב בן גל הי״דדוברות המועצה האזורית שומרון

הרב בן גל (29), מחנך בישיבת בנ״ע גבעת שמואל, נדקר למוות בחודש שעבר על ידי מחבל ערבי בעת שהמתין בתחנת האוטובוסים הסמוכה לצומת אריאל בשומרון. הוא הותיר אחריו את אלמנתו מרים ואת ארבעת ילדיהם, הגדולה שבהם בת שש והקטן בת שנה.

במהלך ימי השבעה הגיעו שרים וחברי כנסת אל בית משפחת בן גל בהר ברכה, והביעו תמיכה בדרישה של המשפחה להרחיב את היישוב ולבנות בו מאות יחידות דיור.

שר התחבורה ישראל כץ אמר בעת ניחום האבלים ''אני בהחלט אתמוך חד משמעית בזה שיקחו את התוכניות ושיאפשרו לבנות. זה צריך להיות גם במהות וגם במסר״.

שר התיירות יריב לוין אמר כי ״הרוצח ביקש לרצוח יהודי שביקש לבנות ולהיבנות בארץ ישראל, על מנת להחליש אותנו, על מנת לנסות לגדוע את המפעל האדיר הזה של ההתיישבות בפרט, ושל הר ברכה בוודאי. הרוצח הזה, אני כבר יכול לומר, נכשל בתפקידו, אנחנו דנים, ואנחנו נרחיב את הר ברכה, בהיקף כפי שלא היה מעולם.

״הישוב הזה יילך ויגדל ויצמח, על אף כל הנסיונות האלו לגדוע את האחיזה שלנו כאן, כפי שבחוות גלעד, הרצח הביא דווקא את התוצאה ההפוכה והביא דווקא לתוצאה הפוכה ממה שקיווה הרוצח. הישוב הוסדר, התשתיות מחוברות, ואנחנו יודעים שנכון לו עתיד גדול''.