מפגן התמיכה יוצא הדופן הערב בארנה
מפגן התמיכה יוצא הדופן הערב בארנה צילום: אודי ציטיאט, מנהלת הליגה

הראשון שלו. כמעט חודש לאחר שמונה למאמן הפועל ירושלים, סוף סוף הצליח הערב (ראשון) עודד קטש לרשום ניצחון בכורה בקדנציית האימון השניה שלו בקבוצה האדומה מהבירה.

קל זה לא היה לה לאלופה מהבירה, כשזו הגיעה אל המשחק שנערך באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה עם רצף של שלושה הפסדים בליגה ואחד נוסף בחצי גמר הגביע, הכי ארוך שלה העונה.

כשברקע מתנהל מאבק עיקש של אוהדים רבים כנגד חברם ליציע המזוהים עם ארגון "הבריגדה" על היחס הפוגעני כלפי יוגב אוחיון והתנהלותם האלימה, היו צריכים השחקנים באדום לירוק דם בדרך לניצחון ראשון מזה 42 ימים.

כמו במחזור שעבר, מול מכבי ת"א, גם הערב איבדו הירושלמים יתרון דו ספרתי שכמעט ועלה להם במחיר הפסד אבל טרנס קינזי, בר טימור ומעל כולם ג'רום דייסון חילצו את המקומיים ממבוכה וסיפקו למאמנם החדש ולבעלים הלחוץ מעט אוויר והרבה שקט בדרך למקום השלישי בטבלת ליגת ווינר סל.

30 נקודות ברבע האחרון, ללא יוגב אוחיון שגמר את העונה ובהיעדרו של ריצ'ארד הוואל הפצוע גם הוא, הראו כי לירושלמים יש את היכולת. עכשיו צריך לחבר את זה למוטיבציה ואולי האלופה עוד תצליח לשמור על התואר עונה שניה ברציפות.

גלבוע/גליל יכולה לבוא בטענות רק לעצמה, כשפתיחה רעה שלה היא זו שגרמה לה להפסיד את המשחק ופתחה פער שגם ערב קליעה יוצא מן הכלל לא הצליח להוציא אותה מהברוך.

הירושלמים? להם מחכה משחק חוץ קשה במיוחד במחזור הבא מול הפועל חולון הלוהטת. ניצחון שם, וכלום עדיין לא נגמר עבורה.

מלבד הניצחון, בהנהלת המועדון יכולים להיות מעודדים ממפגן התמיכה היוצא דופן של חלק ניכר מאוהדי הקבוצה כשבפתיחת המשחק הונפו ברחבי הארנה מאות שלטי תמיכה ביוגב אוחיון, שנפצע וגמר את העונה.

על השלטים שהונפו נכתב מאחור: "אנחנו, אוהדי הפועל ירושלים מהלב ומהנשמה, מרגישים כי רוחות לא טובות נושבות ביציעי הארנה בשנתיים האחרונות, הבאות לידי ביטוי לעתים באלימות, או בחוסר סבלנות וסובלנות כלפי אנשי הקבוצה או חברינו ליציע ובחוסר כבוד כלפי קבוצות יריבות במקרים כאלה ואחרים".

על כן החליטו האוהדים הוותיקים והאדוקים להתארגן בצורה ספונטנית מתוך אכפתיות ודאגה אמיתית למועדון. "החלטנו להציף ולהזכיר את ערכי המועדון והקהל עליהם גדלנו", כתבו בהודעתם.

המפגן יוצא הדופן כוון בעיקר לחברי ארגון האוהדים, "הבריגדה". לאחרונה חברי "הבריגדה" הצעירים החליטו להחרים את שחקנם יוגב אוחיון ולא לעודד אותו בשל העובדה שהשתתף בקיץ באירוע פרידה שהכינו אוהדי מכבי תל אביב לכבודו ולכבוד גיא פניני, והוסיפו חטא על פשע כשבמשחק מול מכבי ת"א בשבוע שעבר קיללו בזמן שנערך טקס לזכרו של כדורסלן העבר זכריה עופרי ז"ל.

"אין לנו כוונה ליצור פילוג או מלחמות בתוכנו, וגם לא להוות ארגון אוהדים חדש", אמרו ראשי המפגן שהבהירו כי "בכוונתנו לעורר וליצור שינוי אווירה בשיתוף מלא עם כלל אוהדי הארנה. אנו מאמינים שיצטרפו אלינו עוד מאות ואלפים, מתוך ידיעה שפעולתנו ורצוננו הטוב לחזור לשורשים מייצגים את דעת הרוב. רק ביחד נחזיר את הדרך עליה גדלנו ושלאורה חונכו ויחונכו דורות רבים ביציע".