מי יענה ליתומים מה נשתנה?

בבית העלמין בכוכב השחר הובא למנוחות עדיאל קולמן שנרצח בפיגוע בירושלים. רב הישוב: להתמלא בעוז, האמת תנצח את האכזריות.

אלירן אהרון, כוכב השחר , ג' בניסן תשע"ח | עודכן: 19:06

עדיאל קולמן הי"ד אב לארבעה בן 32, שנרצח אמש בפיגוע בירושלים הובא היום (שני) למנוחות בבית העלמין בכוכב השחר בנוכחות מאות חברים ובני משפחה.

שר החקלאות אורי אריאל שהשתתף בהלוויה אמר "הנקמה שלנו היא ההתיישבות ואני מקווה שנצליח לקדם את הבנייה בירושלים, ביהודה ושומרון ולומר באופן הכי ברור ולהכריע הכרעה ברורה בין הירדן לים תהיה רק מדינה אחת ריבונית. הארץ הזו שלנו קיבלנוה מהקב"ה", אמר השר אריאל.

"אנחנו ממשיכים בדרך ארוכה שהתחילה לפני מאה וחמישים שנה ולא מתייאשים", אמר.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת השתתף בהלוויה, "ירושלים נותנת תקווה ומושכת את העולם כולו. אז - כמו היום עומדים עלינו לכלותינו ולצערנו לעיתים פוגעים בנו. הם הצליחו לפגוע בעדיאל - הצער עמוק וקשה אך לא יצליחו להסירנו מדרכינו".

הרב של כוכב השחר, הרב אוהד קרקובר, ספד לעדיאל, "אתה הוקרבת על מזבח בניינה של ירושלים עיר הקודש. עדיאל שלנו - עלם צנוע ירא השם עם לב זהב, שכל מי שהכיר אותו לא יכל שלא לאהוב אותו. אדם שחיפש אמת, שתמיד היה תוכו כברו, השאיר אותנו כואבים והמומים".

"מנסים לנשל אותנו מירושלים עיר הקודש. היא הפוכה לגמרי ממה שהרשעים האלו מייצגים. לכן בטוחים אנו שמחשבתם לא תעלה בידם, כי אנחנו חזקים ואנחנו בזכותך, עדיאל, עוד יותר נתחזק. לא יעזור להם שום דבר. כי הקודש והטהרה והאמת והצניעות ינצחו את האכזריות והפראיות ואת השיגעון האכזרי הזה". הרב פנה לבאי ההלוויה, "תושבי כוכב השחר היקרים, בוודאי צריך לפשפש במעשינו. צריך להסתכל קדימה. להתחזק, להתמלא בעוז ממה שהשם אלוהינו דורש מעמנו. חלילה לא להכניס לנו במוח מחשבות של עצבות. להמשיך את עדיאל, רוח של אצילות".

הרב ביקש לחזק את המשפחה השכולה, האלמנה והיתומים, "שהקב"ה יתן לכם כוח לעמוד באתגר, הקב"ה לא יעזוב אתכם".

רב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ספד, "כשאתה שואל אנשים מי היה עדיאל, הם בראש ובראשונה מדברים על שילוב של אישיות עדינה שמדברת בנועם אבל בנחישות, בתקיפות, בצורה ברורה, שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה. אישיות גדולה היה עדיאל".

"אני מנסה להרהר על בחור שעומד לחזור הביתה מעבודה מעיר הקודש ולהתכונן עם הילדים עם האישה להכין את הבית לקראת פסח. מי יענה ליתומים עכשיו מה נשתנה? 'איפה אבא', הם ישאלו ובצדק. 'איפה אבא הטוב, אבא האכפתי, אבא האוהב?'. 'איפה הבעל?', תשאל הרעיה. 'איפה הילד?', ישאלו ההורים. על שאלת 'מה נשתנה' נדע לענות: 'עבדים היינו', אבל על השאלה איפה עדיאל לא נדע לענות".

הרב הוסיף, "כוכב השחר - זה השחר של גאולת ישראל. אנחנו אומרים לכל מבקשי רעתנו - עם ישראל חי על אדמתו והשחר הזה עלה עולה ויאיר אור לכלל ישראל".

האלמנה איילת קולמן, התראיינה הבוקר (שני) לשרון גל ברדיו גלי ישראל. "בדיוק לפני שבוע חגגנו עשור לנישואים. ככה באמת עם הרבה חלומות להמשך, ושמחה ותקווה ושום מחשבות באמת חלילה על דבר כזה. עדיאל היה בעל אוהב ותומך' ובאמת איתי בכל' אני חושבת שהוא מיוחד שמקבל אותך בכל מקום שאתה נמצא, מקבל ומכיל ואוהב.

גם כלפי וגם כלפי הילדים שבאמת איבדו אבא אדיר. בדברים הכי הכי קטנים. הבן שלי לא מפסיק לבכות מי יקח אותו על הכתפיים ומי יראה מה הוא בונה, אבא שמתלהב מכל דבר שהם עושים, ומצחיק אותם ומטייל איתם ומצלם אותם, ובאמת כל כך אוהב אותם אהבת נפש. באמת אובדן מאוד מאוד גדול".

עוד אמרה קולמן, "כמעט לא דברנו אתמול, כמה דקות בבוקר כמה דקות אחה"צ. מתי הוא מתכנן להגיע. תכננתי שהוא יגיע להחליף אותי עם הילדים שאני אוכל לקפוץ עם הבנות לקנות שמלות לבנות לחג. ראיתי שהוא מתעכב אבל הרבה פעמים היה לוקח לו זמן, הוא היה בטרמפים. ראיתי שהיה בווייז עומס בחיזמה, אז אמרתי אוקיי נשמע הגיוני לא עבר לי לשנייה בראש".

כשנשאלה ואיך את מקבלת את ההודעה שהוא נפגע בפיגוע "דפקו פה שני אנשים מהישוב. אחת מצוות צחי, אני גם בצוות צחי בעצמי אז אני ידעתי שאם צוות צח"י...

בשנייה שראיתי את צוות צחי הבנתי שמשהו קרה, והשנייה דודה של בעלי שגם גרה פה (...) הייתי עם שתי הבנות הגדולות שלי בת 9 ובת 6. הן אומרות לנו שהוא נפצע קשה. בהמשך הרופא התקשר אלינו, הרופא שאחראי על הניתוח מהטיפול נמרץ התקשר אלי. בבית חולים בשיחה אח"כ עם הרופא הבנו כמה המצב קשה מאוד כאילו קריטי. באמת בהמון המון רגישות קראו לנו אח"כ לדקות האחרונות להיכנס אם אנחנו רוצים להיות לידו שנייה שזה הסוף. באמת בהמון רגישות צוות בית החולים היה איתנו".טוען....