גיבורים קטנים-גדולים
גיבורים קטנים-גדולים צילום: אידית דרויאן

במצפה מודיעין אשר ביער בן שמן נערכה היום (שני) חגיגת בר ובת מצווה ל-120 בנים ו-85 בנות מוגבלים בשכלם, בהובלת תנועת "גיבורים קטנים" המלווה את הילדים מגיל 6 ועד גיל 21 במסגרות החינוך המיוחד.

התנועה גם מסייעת לאלו שמעוניינים בכך, להתנדב לצה"ל ולשרת בו כאשר גם מגיעים לגיל המתאים.

את הטקס החגיגי מערך המזון של חיל הלוגיסטיקה, הרבנות הצבאית וזרוע הים, במעמד סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי).

את הפעילות התחילו הילדים, כמיטב המסורת, בהנחת תפילין בהדרכת חיילי הרבנות הצבאית ולאחר מכן עלו לתורה. במהלך האירוע קראו הילדים את הדרשה לפני כ-800 בני המשפחות של חתני הבר מצווה ואורחים נוספים.

בין מאות האורחים שהגיעו לשמח את הילדים, היו ראש עיריית הרצליה משה פדלון, קצין לוגיסטיקה ראשי תא״ל יוסי אילוק, סגן מפקד מפקדת העומק תא״ל דוד סלמה, מפקד שייטת 3 אל"מ גיא גולדפרב, מפקד בה"ד 6 אל"מ ניצן ממרוד ומפקד מערך המזון אל"מ ערן לפיד.

ד"ר יריב וינצר, מייסד עומתת "גיבורים קטנים", אמר "אנו שמחים ונרגשים לקיים את החגיגה ה-16 של בר ובת המצווה, כאשר מדי שנה האירוע הופך גדול וחגיגי יותר עם ילדים, משפחות ופעילים חדשים המצטרפים מדי שנה".

סגן שר הביטחון בן דהן שמלווה את העמותה כבר 16 שנים אמר כי "למרות ששמו של הארגון הוא 'גיבורים קטנים', הילדים הם באמת גיבורים גדולים. כולנו תלמידים שלהם ולומדים עוצמה, ביטחון וכוח רצון מה הם. היום הילדים מניחים תפילין ועולים לתורה וזה מרגש לראות איתם את החיילים וההורים.

''גיבורים גדולים שלי, בעוד כמה שנים אני בטוח שנראה אתכם חלק מחיילי צה"ל ותהיו שותפים להגנה על מדינת ישראל. תמשיכו להיות גיבורים גדולים, מזל טוב לכולכם", אמר סגן השר.

רת"ח עת"ר של מערך המזון, סא''ל אופיר בן שלום, שהיה אחראי על הארגון הלוגיסטי של האירוע, סיפר "היום אנחנו מרגישים בצורה הכי אמיתית שלתת זה לקבל. יש פה שיתוף פעולה שבא לידי ביטוי בארגון הלוגיסטי, בהקמת העמדות והכיבוד, תפעול האירוע אבל יותר מהכל תמיכה בעמותה המדהימה הזאת שעושה כל יום טוב בשביל הילדים האלו".

ראש תחום רוח עוז ותורה ברבנות הצבאית, רס״ן משה ויצמן, אמר "אירוע כזה מחזק את הקשרים של הצבא עם החברה. אפשר לומר שאנו מקבלים יותר ממה שאנו נותנים. אני מרגיש כי קידמנו ערכים מובילים של צה״ל היום ומי שנכח באירוע זה הרגיש את הטוב ושמחה שנבע מכלל הילדים שחגגו בר ובת מצווה''.

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: דובר צה"ל