הפיגוע ברחוב הגיא
נעצרו ערבים שצפו ברצח - והתעלמו

המשטרה עצרה שמונה ערבים, סוחרים ותושבי העיר העתיקה, שהיו עדים לפיגוע שבו נרצח עדיאל קולמן ולא פעלו כדי למנוע אותו.

אלירן אהרון , ד' בניסן תשע"ח

נעצרו ערבים שצפו ברצח - והתעלמו-ערוץ 7
כוחות המשטרה סמוך לזירת הפיגוע
צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

המשטרה עצרה אמש (שני) שמונה ערבים, סוחרים ותושבי העיר העתיקה בירושלים, שהבחינו בפיגוע שבו נרצח עדיאל קולמן הי"ד ולא פעלו כדי למנוע את הרצח.

חקירת המשטרה העלתה כי שמונת החשודים, הקטן שבהם בן 15 והמבוגר בן 67, היו ברחוב הגיא בעת הפיגוע הרצחני אך החליטו להתעלם ממנו.

השמונה נחקרו ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים. שניים מהם שוחררו והיתר יובאו בשעות הצהריים לדיון בעניינם בבית המשפט.

''משטרת ישראל תפעל למיצוי החקירה עם החשודים ומיצוי הדין עם מי מהם שיכול היה למנוע ו\או לצמצם את הפגיעה, דבר שעלול היה להציל את חייו של הנרצח'', נמסר מהמשטרה.

הנרצח בפיגוע - עדיאל קולמן הי"ד, אב לארבעה בן 32, הובא למנוחות אתמול בבית העלמין בכוכב השחר.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, ספד לו "כשאתה שואל אנשים מי היה עדיאל, הם בראש ובראשונה מדברים על שילוב של אישיות עדינה שמדברת בנועם אבל בנחישות, בתקיפות, בצורה ברורה, שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה. אישיות גדולה היה עדיאל".

"אני מנסה להרהר על בחור שעומד לחזור הביתה מעבודה מעיר הקודש ולהתכונן עם הילדים עם האישה להכין את הבית לקראת פסח. מי יענה ליתומים עכשיו מה נשתנה? 'איפה אבא', הם ישאלו ובצדק. 'איפה אבא הטוב, אבא האכפתי, אבא האוהב?'. 'איפה הבעל?', תשאל הרעיה. 'איפה הילד?', ישאלו ההורים. על שאלת 'מה נשתנה' נדע לענות: 'עבדים היינו', אבל על השאלה איפה עדיאל לא נדע לענות".

הרב הוסיף, "כוכב השחר - זה השחר של גאולת ישראל. אנחנו אומרים לכל מבקשי רעתנו - עם ישראל חי על אדמתו והשחר הזה עלה עולה ויאיר אור לכלל ישראל".