הרחוב הראשי בישוב עמיחייחצ

25 משפחות שפונו לפני למעלה משנה מהיישוב עמונה בבנימין, יעברו ביום ראשון הקרוב ליישוב החדש שהוקן עבורן - עמיחי, ובשבוע הבא גם יחגגו שם את ליל הסדר וחג הפסח.

15 משפחות נוספות יצטרפו לאחר החג. בינתיים פועלות המשפחות להעביר לעמיחי את תכולת ביתן שהיתה במדרשת עפרה בשנה האחרונה,

הישוב עמיחי כבר מחובר לתשתיות של מים וביוב אך נכון לרגע זה חברת החשמל לא חיברה את הישוב לזרם החשמל, בין היתר בשל עיצומי העובדים במנהל האזרחי אשר מסרבים לסיים את תכנון רשת החשמל בעמיחי.

יו"ר מטה המאבק של עמונה, אביחי בוארון, אמר לערוץ 7 "אנחנו ברגשות מעורבים, מצד אחד משאירים את עמונה מאחורינו ומצד שני יש שמחה מהולה בקרטוב של עצב על הדרך הקשה שעברנו בשנים האחרונות, דרך של רכבת הרים והמון חוסר ודאות.

''עברנו תקופה של מחנק ובאופן סמלי דווקא בערב הפסח, י' בניסן, יום כניסת בני ישראל לארץ המובטחת, דווקא ביום זה אנחנו עולים לישוב החדש עמיחי ולבתינו החדשים ומרגישים יציאה לחרות אמיתית.

"כמובן גם שאיננו שוכחים את הביקורת החריפה שהטיחו בנו על עצם המאבק שלנו. היו שהרהיבו ואמרו שאנחנו פוגעים בהתיישבות אבל היום כבר ברור לכל בר דעת - עצם העובדה שהמאבק הנחרץ שלנו הביא להקמת ישוב חדש, רשמי, על ידי המדינה, לאור יום ולא במחשכים, אחרי עשרות שנות בצורת בהתיישבות היהודית ביו"ש - זה שינוי מגמה וזה אירוע היסטורי. אנחנו מתרגשים מאוד שהזכות הזו נפלה בחלקנו", הוסיף בוארון.

מחברת החשמל נמסר: ''עבודות התכנון והביצוע של חברת החשמל הסתיימו. היישוב עדיין לא סיים את תכנון הרשת הפרטית. עם סיום העבודות על ידי היישוב וקבלת האישור מהמנהל האזרחי ביהודה ושומרון חברת החשמל תוכל ותשמח לחבר את היישוב לחשמל. זאת, מכיוון שעבודות התכנון הסתיימו''.

סגן ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ אמר הערב לערוץ 7, "מרגש ומשמח ביותר להיות שותפים להיסטוריה בהתהוותה. לראות את עמיחי, יישוב חדש שעמלנו על הקמתו ביום ובליל, קורם עור וגידים ומתמלא בתושביו, ערב חג החירות".

"לא הרבה זוכים להקים יישוב חדש בארץ ישראל. אמנם, יישוב שקם בעצב ובקושי, על חורבותיו של יישוב שנחרב בכאב רב ואין יום שאנחנו לא זוכרים את חורבן עמונה. ובכל זאת, בליל הסדר הזה, חג החירות, יציאת מצרים ויישוב ארץ ישראל יקבלו משמעות אחרת. צחוק ילדים והמולת קולות תפילה ימלאו את עמיחי ויפיחו ביישוב רוח חיים". אמר גנץ.
לסיום אמר, "אנחנו מודים על הזכות להיות שותפים בבניין היישוב ומברכים את התושבים בברכת יישוב טוב. אנחנו מאחלים להם כי כל הקשיים הטכניים המלווים באופן טבעי את הקמתו של היישוב, ייפתרו במהרה. שנזכה לבנות ולהיבנות מחג החירות הזה והלאה וקדימה״.